Son Dakika
banner1

Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan 3 Temmuz açıklaması

3 Temmuz 2011 yılındaki şike kumpasının ardından tam 13 yıl geçti. Fenerbahçe ve Trabzonspor ise 2010-11 sezonuyla ilgili paylaşımda bulundu.

SPOR 03.07.2023, 08:56
Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan 3 Temmuz açıklaması

Fenerbahçe, 2010-11 sezonunda Süper Lig ve 1. Lig'in bazı müsabakalarında şike yapıldığı ve teşvik primi verildiği iddiasının 13. yıl dönümünde paylaşımda bulundu.

"Fenerbahçe yıkılmazdır"
Sarı-lacivertlilerden yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Fenerbahçe'mize kurulan hain kumpasın üzerinden bugün tam 12 yıl geçti. Tarihine, emeklerine, geleceğine leke sürdürmeyen kulübümüz ve camiamız; başkanı, yöneticileri, sporcuları ve taraftarıyla tek yürek oldu, Fenerbahçe'yi kumpasa teslim etmedi. Yüce Türk yargısı verdiği kararla Fenerbahçe'ye yapılanları hukuk önünde de gözler önüne serdi, kumpası tescil etti, rol sahiplerini binlerce yıllık hapis cezasına mahkum etti.


Fenerbahçe için kumpasın rol sahiplerinden hesap sorulana, maddi ve manevi zararlarımız tazmin edilene kadar bu süreç bitmeyecek, 3 Temmuz 2011 günü başlayan mücadelemiz hukuk önünde son güne dek devam edecektir. Bugün bu sürecin 12. yılında dimdik ayakta duran Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir kez daha vurguluyoruz; Fenerbahçe bu güzel ülkenin milli bir değeri, 100. yılındaki Cumhuriyetimizin vazgeçilmez neferi, sporcu nesillerin, sporla yetişen geleceğin yegane yuvasıdır. Milyonlarca taraftarıyla Fenerbahçe yıkılmazdır.

"2010-11 şampiyonu Trabzonspor"
Trabzonspor ise 3 Temmuz hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

Dünyanın kendilerini şampiyon ilan ettiğini iddia eden bordo-mavililer, "2010-2011 şampiyonu Trabzonspor" ifadelerine yer verdi.

Kapalı kapılar ardında kısık sesler ile değil, gururlu bir ses tonuyla haykırdık şampiyonluğumuzu! Biz emeğin ve mücadelenin simgesi olurken dünyanın dört bir yanında kabul edilen bir gerçek vardı. 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu