Son Dakika
banner1

Türk düşmanı lobiyi Bahçeli durdurdu.. Hain Osman Kavala açıklama yaptı

Osman Kavala yeniden yargılama istedi Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum olan Osman Kavala, davaların yeniden görülmesinin insan haklarına saygının gereği olduğunu söyledi.

GÜNDEM 09.05.2024, 12:02
Türk düşmanı lobiyi Bahçeli durdurdu.. Hain Osman Kavala açıklama yaptı

Siyasi arenada tartışmalar devam ederken Osman Kavala, yazılı bir açıklama yaptı.

"Davaların yeniden görülmesi insan haklarına saygının gereğidir"

Osman Kavala, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bariz hak ihlallerini içeren, delillere dayanmayan mahkumiyetin kararlarının verildiği, suçsuz insanların yıllar boyu hapis kalmalarına yol açan davaların yeniden görülmesi, temel hukuk ilkelerinin ve insan haklarına saygının gereğidir. Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararları sadece başvuruların değil her yurttaşın adalet talep etme hakkıyla doğrudan ilgilidir.

Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Osman Kavala, uzun süredir cezaevinde..

Osman Kavala, yeniden yargılanarak cezaevinden çıkmak istiyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Osman Kavala çıkışı: Sipariş süreç ilerletilmektedir


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gezi davasında tutuklu işadamı Osman Kavala'nın tahliye edilebileceğine dair haberlere sert çıktı. MHP lideri "Kavala'nın yeniden yargılanması hususunda sipariş süreç ilerletilmektedir" dedi. Bahçeli, Gezi tutuklularının yargılandığı davayı gündeme getiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'yi de adını anmadan eleştirdi.

MHP lideri sözlerini şöyle sürdürdü: "Bahse konu şahıs Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırma suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Diğer sanıklar da 18'er yıl ceza almıştır. Sayın Özel'in kolunda saati yok mudur? Sayın Özel'in saati sormak yerine PKK ve FETÖ'ye verilen destekleri muhataplarının yüzüne vurması gerekmez miydi? Kanun kaçağı FETÖ ve PKK'lıları Türkiye'ye ne zaman iade edeceksiniz diye soramaz mıydı. Bana saati sorar ise köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım. Özel, kara propogandaya kulak asmasın. Avrupa istedi diye şerefimizi iki paralık mı edelim?"

Selvi'yi eleştirdi
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin 2 Mayıs'taki 'Erdoğan-Özel görüşmesine damga vuracak Kavala dosyası' başlıklı yazısından alıntı yapan Bahçeli şunları söyledi: "Emin olunuz, bunları kaleme alan şahıs doğrudan doğruya Osman Kavala serbest bırakılmalıdır dese en azından daha tutarlı ve omurgalı bir açıklama yapmış olurdu. Devletin üç unsuru vardır. İlki millet, ikincisi ülke, üçüncüsü de egemenliktir. Bunların dayanağı da hukuktur. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Suç 'eski sistemde işlendi, yeni sistemde geçersizdir' demek, devleti ve milleti bilmeyen, bilse de hasıraltı eden tetikçilerin ve kimliksizlerin harcıdır."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu