Son Dakika
banner1

Gazze'de ateşkes müzakereleri bugün tamamlanacak! "Mısır her türlü senaryoya hazır"

Gazze'de ateşkes ve esir takası için heyetler, Mısır’ın başkenti Kahire'de yeniden bir araya geldi. Müzakerelerin bugün tamamlanması bekleniyor.

DÜNYA 08.05.2024, 11:33
Gazze'de ateşkes müzakereleri bugün tamamlanacak! "Mısır her türlü senaryoya hazır"     

Gazze'de ateşkes ve rehine takası için Hamas, bir kez daha Mısır'ın başkenti Kahire'de arabulucu ülkeler eşliğinde bir araya geldi.

Görüşmeler sonunda Hamas, arabulucu ülkelerin ateşkes önerisini kabul etti ve bu durumun Gazze'de büyük bir sevinçle karşılandı.

Bu gelişmelerin ardından İsrail ise ateşkes kararına Gazze'deki Refah kentinin doğusunu havadan ve karadan bombalayarak yanıt verdi.


HEYETLET KAHİRE'DE YENİDEN BİR ARAYA GELDİ
Yaşanan gelişmelerin ardından heyetler, Mısır’ın başkenti Kahire'de yeniden bir araya geldi.

Hamas tarafından yapılan açıklamada, Halil El Hayya başkanlığındaki müzakere heyetinin kısa bir süre önce Katar’ın başkenti Doha'dan Mısır’ın başkenti Kahire'ye geldiği belirtildi.

"MISIR HER TÜRLÜ SENARYOYA HAZIR"
Mısır'ın başkenti Kahire'de, Gazze'de ateşkes ve esir takası için heyetler arasında sürdürülen müzakerelerin ise bugün tamamlanacağı öğrenildi.

Mısır medyasına konuşan ve ismini açıklamayan üst düzey bir yetkili, İsrail'e Refah'ta gerilimi tırmandırmanın tehlikeli olduğunu bildirdiklerini dile getirdi ve Mısır'ın her türlü senaryoya hazır olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu