Son Dakika
banner1

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten konsolosluk kapatan ülkelere tepki: Bu sorumsuzluk kabul edilemez

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'de konsolosluklarını 'güvenlik' gerekçesiyle kapatan ülkelere tepki gösterdi. Sözcü Çelik, "Türkiye güvenli bir ülkedir. Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimiz işinin başındadır. Bugün güvensiz olarak nitelenebilecek ülkeler; göçmen düşmanı ve İslam düşmanı siyasi hareketlerin demokrasilere meydan okuduğu, kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’e saldırılan yerlerdir. Türkiye’yi yıpratmaya dönük açıklamaları reddediyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 02.02.2023, 18:11 03.02.2023, 10:50
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten konsolosluk kapatan ülkelere tepki: Bu sorumsuzluk kabul edilemez


 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'de konsolosluklarını 'güvenlik' gerekçesiyle kapatan ülkelere tepki gösterdi. Sözcü Çelik'in açıklamaları şöyle:

"Ülkemizdeki bazı büyükelçiliklerin ve başkonsoloslukların ülkemizin güvenlik koşulları hakkında endişe yaymaya dönük açıklamalar yaptıklarını görüyoruz. Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez. Türkiye güvenli bir ülkedir. Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimiz işinin başındadır.
Bugün güvensiz olarak nitelenebilecek ülkeler; göçmen düşmanı ve İslam düşmanı siyasi hareketlerin demokrasilere meydan okuduğu, kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’e saldırılan yerlerdir. Ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedeflemesi gereken misyonların daha özenli ve sorumlu açıklamalar yapmaları gerekir. Türkiye’yi yıpratmaya dönük açıklamaları reddediyoruz."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu