Son Dakika
banner1

FETÖ'cü kurmay pilotun eşinden şok itiraflar!

"Gülen ile görüştükten sonra Adil Öksüz'ün evine götürüldüm" FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Hava Pilot Kurmay Albay Hasan K. ve eşi Güler K. itirafçı oldu. Güler K.'nın "Denemelerde yüksek puan alınca beni 10 kişilik bir gruba dahil ettiler. 'Askeri okula gidip subay olabilirsin' dediler. Askeri okula başlamak için Ankara'dan otobüsle İstanbul'a gittim. Bana eşlik eden örgüt ablası arka koltuğuma oturdu. Adil Öksüz'ün evine götürüldüm." sözleri dikkat çekti.

GENEL 24.04.2024, 12:01
FETÖ'cü kurmay pilotun eşinden şok itiraflar!

FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan Hava Pilot Kurmay Albay Hasan K. (45) etkin pişmanlık yasasından faydalanarak itiraflarda bulunmuştu.

Hasan K., emekli kurmay albay eşi Güler K.'nın da örgüt üyesi olduğunu itiraf etti.

KOD ADI VERİLMİŞ...

Gözaltına alınan Güler K. da etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istedi. 2016'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Personel Plan Kısım Amiri olarak atandığını anlatan Güler K., kendisine Damla kod adı verildiğini söyledi.

10 KİŞİLİK ÖZEL GRUP! "SUBAY OLABİLİRSİN"

FETÖ ile 1997'de Ankara'da dershanede tanıştığını anlatan Güler K. "Denemelerde yüksek puan alınca beni 10 kişilik bir gruba dahil edip 'Askeri okula gidip subay olabilirsin' dendi. Ben de sınavlara girip kazandım" diye konuştu.

FETÖ'cü kurmay pilotun eşinden şok itiraflar! "Gülen ile görüştükten sonra Adil Öksüz'ün evine götürüldüm"

"BİZİM DERSHANEYE GİTTİĞİNİ KİMSEYE SÖYLEME"

Güler K. "Askeri okula başlamak için Ankara'dan otobüsle İstanbul'a gittim. Bana eşlik eden örgüt ablası arka koltuğuma oturdu ve bana 'Seninle çok görüşmeyelim, hatta bizim dershaneye gittiğini kimseye söyleme yoksa okula giremezsin' dedi.

FETÖ'cü kurmay pilotun eşinden şok itiraflar! "Gülen ile görüştükten sonra Adil Öksüz'ün evine götürüldüm" - Resim : 2

Kendisiyle ilgilenen örgüt ağabey ve ablaların isimlerini veren Güler K. 2001'de İzmir'de uçuş okuluna başladığını ve eşi Hasan K. ile orada tanışıp evlendikten sonra aynı hücre tarafından takip edilmeye başlandıklarını anlattı.

FETÖ'cü kurmay pilotun eşinden şok itiraflar! "Gülen ile görüştükten sonra Adil Öksüz'ün evine götürüldüm" - Resim : 3

"İMAM NİKAHI İÇİN ADİL ÖKSÜZ'ÜN EVİNE GÖTÜRÜLDÜM"

Fetullah Gülen ile Altunizade'de görüştürüldüğünü, İzmir'de imam nikâhlarının yapılması için de örgüt ağabeyleri tarafından Adil Öksüz'ün evine götürüldüğünü anlatan Güler K. "Ben örgütteki görüşmelere gittiğimde erkeklerin yüz ve gözlerine bakmak yasaktı. Onlara 'Ağabey' diye hitap etmem gerekiyordu" dedi.

Kaynak: Sabah

Yorumlar (0)
12
az bulutlu