Son Dakika
banner1

15 ilde eş zamanlı “BOZDOĞAN-12” operasyonu: 139 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; 15 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “BOZDOĞAN-12” operasyonlarında 139 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

ASAYİŞ 20.03.2024, 10:17
15 ilde eş zamanlı “BOZDOĞAN-12” operasyonu: 139 şüpheli yakalandı

15 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak 'BOZDAĞAN-12' operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda 139 şüphelinin yakalandığı açıklandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyona ilişkin detayları paylaştı.

15 ilde eş zamanlı “BOZDOĞAN-12” operasyonu: 139 şüpheli yakalandı

Yerlikaya'nın açıklaması şu şekilde;

 "HİÇBİRİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

"15 İlde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “BOZDOĞAN-12” operasyonlarında 139 şüpheli yakalandı! Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz!

15 ilde eş zamanlı “BOZDOĞAN-12” operasyonu: 139 şüpheli yakalandı - Resim : 2

15 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Ardahan, Kırklareli, Batman, Şırnak, İzmir, Bursa, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Adana, Muş, Şanlıurfa ve Van’da düzenlenen “BOZDOĞAN-12” operasyonlarında şüphelilerin;

 Bölücü terör örgütü içerisinde geçmiş dönemlerde faaliyet yürüttükleri, Örgütün gençlik yapılanması içerisinde faaliyette bulundukları, Kırsal alanda görüntülerinin tespit edildiği, Sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, Nevruz Etkinliklerinde güvenlik güçlerine, kamu araç ve binalarına saldırı eylemleri planladıkları, Nevruz mitingi sonrası dağılımlar esnasında terör örgütü lehine slogan attıkları ve 21 Mart tarihinde ve öncesinde eylem arayışı içerisinde oldukları tespit edildi.

15 ilde eş zamanlı “BOZDOĞAN-12” operasyonu: 139 şüpheli yakalandı - Resim : 4

Yorumlar (0)
12
az bulutlu