Son Dakika
banner1

Mansur Yavaş adayını açıkladı! Ayakta alkışlandı

Adı cumhurbaşkanlığı için geçen isimlerden biri olan Mansur Yavaş'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na adaylık konusunda destek geldi. Yavaş, Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı olarak görmek istediğini söyledi.

POLİTİKA 22.01.2023, 14:25
Mansur Yavaş adayını açıkladı! Ayakta alkışlandı

Türkiye, 2023 seçimleri geri sayıma başladı.. Seçime aylar kala iktidar ve muhalefet sahaya inerken hazırlıklar hız kazandı. Seçimlere aylar kalmışken muhalefet kanadında ise adaylık bilmecesi sürüyor.

CHP parti olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu koşulsuz desteklerken 6'lı masadaki ittifak ortakları Kılıçdaroğlu'nu desteklemekten uzak bir konumda duruyor.

Masada adaylık bilmecesi

Özellikle İyi Parti cephesi adaylık konusunda Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimlerini ön plana çıkartsa da Kılıçdaroğlu iki ismi ısrarla veto ediyor. Son olarak, Mansur Yavaş'tan İyi Parti cephesini üzecek bir açıklama geldi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş Batıkent Rekreasyon Alanı ile 10 Adet Parkın Temel Atma ve Açılış Töreni'ne katıldı.

52642175141_996e8ac48d_c

Kılıçdaroğlu'na övgüler dizdi

Burada konuşma yapan Mansur Yavaş'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na övgüler geldi.

Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na cumhurbaşkanı yakıştırması

Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na "İnşallah bu parkın açılışına Cumhurbaşkanı olarak teşrif edersiniz." ifadelerini kullandı. Mansur Yavaş'ın bu sözlerinin ardından açılışa katılanlar ayağa kalkarak uzun süre bu sözleri alkışladı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu