Son Dakika
banner1

Bahçeli: Bu da geçecek, Allah bizimle 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. "Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme ve aynı hissiyatla kucaklaşma günüdür" dedi.

POLİTİKA 07.02.2023, 10:44
Bahçeli: Bu da geçecek, Allah bizimle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli, 3 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği ve 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili açıklama yaptı.

''Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme ve aynı hissiyatla kucaklaşma günüdür'' diyen Bahçeli, ''Altından kalmayacağımız hiçbir enkaz, saramayacağımız hiçbir yara yoktur. Her seferinde imanımızla direneceğiz, hür irademizle birbirimizle beraber olacağız'' ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Büyük bir acımız vardır. Ruhumuz devasa bir hüzünle sarsılmıştır. Gün, sen-ben ayrımıyla, nefsi arzularla, yersiz polemiklerle vakit kaybedecek bir gün değildir. Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme ve aynı hissiyatla kucaklaşma günüdür. Nitekim içinden geçtiğimiz kasvetli ve kederli günler hep birlikte Türkiye olmanın günleridir.

'BU ÇİLEMİZ DE BİTECEK'
Altından kalmayacağımız hiçbir enkaz, saramayacağımız hiçbir yara yoktur. Her seferinde imanımızla direneceğiz, hür irademizle birbirimizle beraber olacağız. Sergilenecek sağduyu, direnç ve dirayet, sosyal normalleşmenin ön şartıdır. Hangi yokuşu gördük de düzlüğüne ulaşamadık. Hangi geceyi gördük de sabahına uyanamadık. Bu da geçecektir, nihayetinde Allah bizimledir. Bu çilemiz de bitecektir.

"BİRBİRİMİZE GÜÇ VERMELİYİZ"

Empati duygumuza güç vermeliyiz, birbirimize dayanak olmalıyız. Birbirimizi sarıp sarmalamak zorundayız. Türkiye'mizin tamamı depremlerin ağırlık merkezinde yer almaktadır. Coğrafyamızı yok saymamız mümkün ve muhtemel değildir.''

Yorumlar (0)
12
az bulutlu