Son Dakika
banner1

John Bolton'dan Türkiye'ye demokrasi getirme iması

ABD'deTrump'ın eski güvenlik danışmanı John Bolton ve George Bush'un kardeşi Jeb Bush'un da olduğu 'Türk Demokrasi Projesi' isimli bir dernek kuruldu.

DÜNYA 24.06.2021, 10:13
16
John Bolton'dan Türkiye'ye demokrasi getirme iması

ABD'de Trump yönetiminin güvenlik danışmanlığı görevini üstlenen John Bolton, FETÖ'cüler ile el ele bir dernek kurdu. "Türk Demokrasi Projesi" isimli oluşum ile Türkiye'ye demokrasi getirme "iddiasında bulunan" Bolton'a, George Bush'un kardeşi Jeb Bush da eşlik ediyor. 

BOLTON VE FETÖ'CÜLER EL ELE

Derneğin kurucuları arasında, ABD eski Başkanı Donald Trump'ın ulusal güvenlik danışmanlarından John Bolton ve FETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunan Aykan Erdemir de var.

İnternet sitesinde yazan açıklamaya göre derneğin amacının, ''Türkiye'yi daha demokratik politikalar benimsemeye teşvik etmek ve Türkiye'nin demokratik kurumlarının, insan haklarının korunmasına ve ekonomik refahına yönelik sürekli erozyonuna durdurmak olduğu'' belirtiliyor.

Derneğin amaçlarının arasında ayrıca LGBT faaliyetlerini de destekleyeceğinin ifadesine de yer verildi.

''TÜRKİYE'DE ALARMA GEÇMENİN VAKTİ ''

Bolton resmi hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan'ı hedef alarak "Türkiye'de alarma geçmenin vakti geldi. Bir zamanlar güvenilir NATO müttefiki şimdi demokrasiye sırtını dönüyor ve Rusya'yı kucaklıyor. Projeye katılmaktan memnunum." ifadelerini kullandı.

''DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE ŞART''

G.W.Bush kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush da derneğin kurucuları arasında. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''Güvenliğimiz için demokratik bir Türkiye şart, ancak Türk özgürlüğü ve hürriyeti yok oluyor. Türkiye'nin otoriter lideri özgürlük yanlısı sesleri susturmaya kararlı. Lütfen @turkish_project'i takip edin ve kaydolun.'' açıklamaları yer alıyor.
Kaynak: haber7.com

Yorumlar (0)
13°
açık