Son Dakika
banner1

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan 1 Mayıs açıklaması! "Taksim 1 Mayıs kutlamasına uygun değil"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu yıl da 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmayacağını duyurdu. Yerlikaya, "Taksim Meydanı toplantı ve gösteri yürüyüşü için belirlenen yer ve güzergahlar arasında değil" dedi

GÜNDEM 29.04.2024, 12:39
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan 1 Mayıs açıklaması! "Taksim 1 Mayıs kutlamasına uygun değil"İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, "Toplantı ve gösteri yürüyüşü demokratik bir haktır. Ancak İstanbul için farklı bir durum var. Taksim Meydanı toplantı ve gösteri yürüyüşü için belirlenen yer ve güzergahlar arasında değil" dedi.

"TAKSİM 1 MAYIS YÜRÜYÜŞLERİ İÇİN UYGUN DEĞİL"
Yerlikaya, "Şimdiye dek 55 ilimizde 103 ayrı etkinlik başvurusu yapıldı. Tamamına izin verildi. İstanbul genelinde de 40 ayrı yer ve güzergah ilan edilmiştir. Ancak bu yıl bir konfederasyon ve bazı sendikalar Taksim'de buluşalım çağrısı yapmaya devam ediyorlar. Kendilerine bu taleplerine izin verilmeyeceği açıklandı. Taksim Meydanı toplantı ve yürüyüşler için uygun değildir" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu