banner4
26.09.2019, 16:52

YAZMAK...

Yazmak, bir iletişim aracıdır. Bazen de meramını anlatma, derdini paylaşma, bilgilenme-bilgilendirme ya da fikir teatisi aracıdır. Bu nedenlerle de yazmak, amaç değil araçtır.

Anlatacak bir şeyi olan, bir konuda bir fikri olan ya da fikri olup da bunun eksikliğini-fazlalığını doğruluğunu-yanlışlığını teyid etmek isteyen, sorgulamak öğrenmek ya da öğretmek amacı olan, yazar. 

Yazı ve içeriği aynı zamanda, yazanın dağarcığını, vizyonunu hatta sair algılarını yansıtır.

Yazar, yazdıklarıyla ve yazdıkları kadarıyla  tartılır. Yazının ve yazı içeriğinin anlamı ve kalitesi sadece dağarcıkta var olanla değil, ilaveten cesaretli olup olmamakla da orantılıdır. Cesaret, bildiğini sanarak pervasızca ortaya koyup iddia ederek değil, kırıp dökmeden, bağcıyı dövmek değil üzüm yemek amacı güden kararlı irade olmalıdır.

Neticede, söyleyecek sözü olan yazar. Genelde  milletin memleketin ortak değerleri konusunda, özelde ise çevresinin sorunları hakkında pozitif katkı sağlayacak olan kişilerin yazması daha ciddiye alınabilecek bir tercihtir.

Hakkını bilmekten önce haddini bilen, bilgi paylaşımının en büyük iyilik olduğuna inanan, yazarken yazdıklarına gelebilecek eleştiriyi en baştan kabul edebilen yazar herkesten biraz daha fazla saygıyı hak edecek erdemli yazardır.

Müteakip yazılarda daha spesifik ve somut konularda buluşmak dileğiyle, esen kalın, sevgi ve saygıyla kalın..

Yorumlar (6)
Yusuf Güney 5 yıl önce
Tebrik ediyorum. İsim de güzel. Peygamber Efendimizin ümmeti "Ümmeten Vasaten" dir. Yani vasat ümmettir. İfrat ve Tefrite düşmeden mutedil olmak yani orta yolu tutmak yani vasat olmak esastır. Bol bol okunması ve katkıda bulunulması dua ve temennisiyle...
Mehmet şahin 5 yıl önce
Yusuf kardeşim, siteye genelde cep tlf nundan giriyorum, beğendim butonuna tıklarken parmağım yanındakine temas etmesi nedeniyle tam tersi beğenmedim aktifleşti ve düzeltmeyi beceremedim. Yoksa, görüşlerini paylaştığımı ve beğendiğimi bilesin kardeşim..
Bünyamin Özgür 5 yıl önce
Güzel. Hayırlı olsun.
Yılmaz TURGUT 5 yıl önce
Bilgiler ışığında gelişen fikirleri gün gelir kelam ile gün gelir kalem ile ifade ederek değerleri paylaşmak en değerli görevdir " yazmak" hep yazmak olsun. Hayırlı olsun.
Ismail eroglu 5 yıl önce
Okuyacagimiz şeyler arasina yeni bir sey hemde yararli olacak bir yazinin katilmasi cok iyi oldu elinize emeginize saglik
Birsen Parla 5 yıl önce
Hayırlı olsun
12
az bulutlu