Son Dakika
banner1

Alev Alatlı'ya veda! 'Ablaların ablasını Hakk'a uğurluyoruz'

Yazar Alatlı için cenaze töreni düzenlendi. Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ablaların ablasını Hakk'a uğurluyoruz. Muhabbetinde hep şunu söylerdi. Anneciğim, ablacığım...' dedi.

YAŞAM 03.02.2024, 14:09
Alev Alatlı'ya veda! 'Ablaların ablasını Hakk'a uğurluyoruz'


Yazar ve mütefekkir Alev Alatlı, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Alatlı için İstanbul'da cenaze töreni düzenlendi. Eyüp Sultan Camii'ndeki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

"Ablaların ablasını Hakk'a uğurluyoruz"

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Ablaların ablasını Hakk'a uğurluyoruz. Muhabbetinde hep şunu söylerdi. Anneciğim, ablacığım... Hep bunları söylerdi. Böyle bir güzelliği vardı.

Hem bizim Cumhurbaşkanlığının ödüller ödülünden bir tanesini alan bir ablamızdı. Bizimle birlikte yol arkadaşlığını yapan bir ablamız, bir hanımefendiydi.

O güzelliklere sahip bir abla, bir anneydi. Rabbim mekanını cennet eylesin. Bizi inşallah cennetinde bir arada haşru cem eylesin."

"Toprak ana olmayı sürekli bizlere de ifade ederdi"

"Tüm ailesine başsağlığı dilerken, toprak anamız ebediyete uğurlanıyor. O gerçekten toprak ana olmayı sürekli bizlere de ifade ederdi. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Geldik gidiyoruz. Şu anda özellikle ebediyete uğurladığımız Alev anamız, ablamızla da ebediyette Rabbim bizleri haşru cem eylesin."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu