Son Dakika
banner1

3 şehirde, 7 bin çalışan anneye ayda 11 bin 339 TL ödenecek! Başvurular bugün başlıyor

Çalışan annelerle ilgili destek programını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 'Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor. Proje kapsamında; Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak' dedi.

YAŞAM 03.06.2024, 12:12
3 şehirde, 7 bin çalışan anneye ayda 11 bin 339 TL ödenecek! Başvurular bugün başlıyor


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medya hesabından çalışan annelerle ilgili destek programını açıkladı.

3 ŞEHİRDE, 7 BİN ÇALIŞAN ANNEYE AYDA 11 BİN 339 TL ÖDENECEK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çalışma hayatının her kademesinde kadınları desteklemeye devam ettiklerini belirterek, çalışan annelerin çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdam uzaklaşmalarının önüne geçmeye çalıştıklarını belirtti. 'Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi'nin ikinci döneminde de kadın istihdamına destek verdiklerini ifade eden Bakan Işıkhan, şu ifadelere yer verdi:

"Çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri destekliyor, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor. Proje kapsamında, Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 euro (11 bin 339 lira) destek sağlanacak. Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak".

Yorumlar (0)
12
az bulutlu