Son Dakika
banner1

SGK açıkladı: Kronik hasta raporu süreleri uzatıldı 

SGK, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden yıkıma neden olduğu illerdeki “kronik hasta raporları” biten vatandaşların rapor sürelerini 30 Haziran'a kadar uzattığını açıkladı.

SAĞLIK 15.02.2023, 09:31
SGK açıkladı: Kronik hasta raporu süreleri uzatıldı 


 

SGK açıkladı: Kronik hasta raporu süreleri uzatıldı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), deprem bölgelerindeki “kronik hasta raporları” biten yurttaşların rapor sürelerine ilişkin düzenleme yaptı.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yazılı açıklamasında, SGK'nin kronik hastalığı olan depremzedelerin rapor sürelerini, 1 Ocak'ta bitmişse 30 Haziran'a kadar uzattığını bildirdi.

REÇETESİZ ALINABİLECEK

Saydan, şunları kaydetti:

“Bu konuyla ilgili MEDULA sisteminde gerekli düzenlemeler yapılıyor ve hastalar ilaç almaya devam edebilecek. Aynı zamanda ikameti deprem bölgesinde olmayıp da orada 3 ay bulunan ve eczanelerden ilaç almış kronik hastalar da ilaçlarını bir sefere mahsus reçetesiz alabilecek. En kısa zamanda da MEDULA sisteminde gerekli düzenlemelerin yapılarak vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz. Bu uygulamayla vatandaşlarımız hiç olmazsa hastalığını, ilacını nasıl temin edeceğini düşünmeyecek.”

Yorumlar (0)