Son Dakika
banner1

Ticaret Bakanı Bolat: Ekonomi politikalarımız başarılı oluyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye'nin, Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) gri listesinden çıkarılmasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bolat, "Gri listeden çıkarılmış olmak, uyguladığımız politikaların başarılı olduğunun göstergelerinden biri oldu" ifadesini kullandı.

POLİTİKA 28.06.2024, 12:49
Ticaret Bakanı Bolat: Ekonomi politikalarımız başarılı oluyorTicaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye'nin, Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) gri listesinden çıkarılmasının başarılı politikaların bir göstergesi olduğunu belirtti.

"POLİTİKALARIMIZ BAŞARILI OLUYOR"
Uygulanan ekonomi politikalarının, Türkiye'nin uluslararası alandaki güvenirliliğini ve ekonomik istikrarını pekiştirmeye devam ettiğini belirten Bolat, "Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından 3 yılda bir açıklanan gri listeden çıkarılmış olmak, uyguladığımız politikaların başarılı olduğunun göstergelerinden biri oldu. Kararlılıkla uyguladığımız politikalar, ihracatta yakaladığımız ivme, ithalatı ve dış ticaret açığını etkili ticaret politikaları tedbirleriyle azaltmamız ve uyguladığımız reformlar, ülkemizi her geçen gün daha da ileri taşımakta ve Türkiye'nin küresel ekonomik sistemdeki yerini sağlamlaştırmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu