Son Dakika
banner1

Soylu'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftrına gözdağı.. Hodri meydan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerde hükümete yönelik tepkiler sonrasında açıklamalarda bulundu. “Siyaset yapman isteyenler varsa seçim var siyaset yapsın diyen Bakan Soylu, “Mesaimizi bölmesinler. Türkiye'nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin. Devletin ve milletin buradaki mesaisini bölmesinler” ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 27.02.2023, 09:58 27.02.2023, 18:12
Soylu'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftrına gözdağı.. Hodri meydan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tribünlerdeki hükümete yönelik protestolara sert tepki: Mesaimizi bölmesinler...


6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem sonrası binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Yıkılan binalar sonrasında deprem bölgesinde çadır ihtiyacı baş gösterirken yurdun dört bir yanından toplanan yardımlar tırlara yüklenerek yola sevk edildi. Depremzede vatandaşlarımızın bir nebze de olsa yaralarını sarmak için tüm Türkiye tek yürek oldu. Yaşanan bu birliktelik spor müsabakalarına da yansıdı. İlk önce Trabzonspor evinde ağırladığı Basel maçına tüm taraftar grubunu davet etti. Depremden etkilenen illerimizin plakası maçın dakikasına yansıdığı zaman tüm tribünler ‘Burada’ diyerek bağırdı.

BAKAN SOYLU: MESAİMİZİ BÖLMESİNLER
İçişleri Bakanı Soylu, Hatay'da Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklama yaptı. Tribünlerde gerçekleşen hükümete yönelik protesto sloganlarına da değinen Soylu şunları söyledi:

Bugüne kadar 'kardeş senin neye ihtiyacın var?' diye soran herkese kapı açık. Kimseye de bir şey söylüyor değiliz. Herkese, hep birlikte bunun yapılması lazım geldiğini ifade ederek yürümeye çalışıyoruz. Ama öteki tarafta dertleri başka olanlar, siyaset yapmak isteyen varsa, işte önümüzdeki günlerde seçim var, herkes meydana çıksın siyasetini yapsın. Ama spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler de biraz şurada devletin, milletin, sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu çabaya bir kulaklarını versinler.

Burada insanlar yeni bir hayatı oluşturmak için çaba sarf ediyorlar. Ha, millet seçimde kararını verir, verecektir de zaten. Ha 'buradan acaba bir şey, karmaşıklık oluşturabilir miyiz' diyenler olabilir. Burada bizim bu deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Burada insani bir mesele yürütüyoruz ve kendimizi bu meseleye gömdük, devam ediyoruz. Üç-beş tane bu tip meselenin koordinasyonuna ve mühendisliğine soyunan adamlara da Türkiye'nin geleceğiyle ilgili karartma hakkı verilmez yani. Ama bizim mesaimizi bölmesinler.Biz mesaimizi de böleriz. Ama bölerlerse, bu milletin karşı karşıya kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Ama mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan. Türkiye'nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin. Tavsiyem odur. Bunu mühendislik olarak düşünenlere de tavsiyem odur, hiç kimse girmesin. Marjinal bir kafayla, zekayla bu milletin karşı karşıya kalığı bu süreci zehirlemeye çalışmasınlar.

Yorumlar (0)