Son Dakika
banner1

PKK 2. turda Kılıçdaroğlu'na tam desteğini açıkladı.. Sonuna kadar yanındayız

Terör elebaşı Duran Kalkan saklandığı mağaradan açıkladı: “İkinci turda da Kılıçdaroğlu’nun yanındayız”

POLİTİKA 18.05.2023, 08:43
PKK 2. turda Kılıçdaroğlu'na tam desteğini açıkladı.. Sonuna kadar yanındayız

Yayınladığı videolarla Millet İttifakı’na ve Kemal Kılıçdaroğlu’na açık desteğini açıklayan PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, ikinci turda da ittifaka tam destek vereceklerini söyledi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı ilan eden ve destekleyen terör örgütü PKK elebaşları ikinci tur için de kolları sıvadı. Terör örgütü elebaşlarından Duran Kalkan yayınladığı videoda Başkan Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın kızılelmacı, turancı olduğunu savunarak buna karşı Kılıçdaroğlu ve 7'li masaya olan desteklerinin devam edeceğini belirtti. Desteğinin yanı sıra 7'li masaya eleştirilerini de sıralayan Duran Kalkan yaptığı açıklamayla muhalefete adeta ayar verdi.

KILIÇDAROĞLU'NUN YAYINDAYIZ

Saklandığı mağaradan terör örgütünün yayın organına konuşan terör elebaşı Duran Kalkan 14 Mayıs seçimlerinde muhalefetin çok fazla sonuç alır gibi gözükmesine rağmen tam tersine hayal kırıklığı yarattığını belirterek; "Muhalefet sağlam duramadı. Millet İttifakı'nda bir hayal kırıklığı biraz ortaya çıktı. İkinci turda da iş birliği sürecek. Kürt halkı için en küçük bir gerileme yoktur. Faşizme, sömürgeciliğe, soykırıma karşıdır. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik için her türlü bedeli ödeyerek mücadeleci duruşunu sürdürecek" dedi.

AK PARTİ VE MHP ÇOK CİDDİ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜ

AK Parti – MHP'nin çok tehlikeli ve ciddi bir çalışma yürüttüğünü belirten terör elebaşı Duran Kalkan; "Bu seçimi, sadece seçim olarak görmemek lazım. AK Parti-MHP faşizmi ırkçı, milliyetçi, şöven, turancı, kızılelmacı zihniyetle siyaseti her bakımdan topluma hakim kılmaya çalışıyor. Eğitimi, sanatı, edebiyatı bu temelde geliştiriyor, ekonomiyi maliyeyi buraya harcıyor. Faşist saldırı çok yönlüdür. Millet İttifakı'nın öngördüğü gibi sadece 'başkanlık sistemiyle getirilmiş, o sistemi parlamenter sisteme değiştireceğiz' değildir. Bu kadar değildir. Bu çok şematik bir şeydir. İlk 50 yıldaki kazanımlarımızın hepsini yok ettiler" dedi.

HDP’DE DESTEĞİNİ AÇIKLADI

HDP, Kılıçdaroğlu’ndan vazgeçmiyor! İkinci turda da destekleme kararı aldı


HDP’nin paravan partisi Yeşil Sol Parti, seçim sonrası ilk MYK toplantısını gerçekleştirdi. HDP, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci tuHDP, 14 Mayıs seçimleri sonrası yaptıkları ilk MYK toplantısı sonrası, ikinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.runda da 7'li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.
BU DEFA TAKTİK DEĞİŞTİRİYORLAR

HDP, 14 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi, 28 Mayıs seçimlerinde de 7'li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Destek kararı HDP'nin paravan partisi Yeşil Sol Parti'nin MYK toplantısında yeniden alındı. Öte yandan HDP'nin bu turda taktik değiştireceği, kalabalık mitinglerin tepki çektiği anlaşıldığı ve milliyetçi tabanda rahatsızlık oluşturduğu için daha ufak çaplı toplantılar yaparak Kılıçdaroğlu'na destek isteyecekleri öğrenildi.

İKİNCİ TURDA DA DESTEK KILIÇDAROĞLU'NA

HDP'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Seçimlerini ilk turunda kazanmasına imkan vermediğimiz rejime, ikinci turda kaybettirme kararlılığımız sürmektedir. Önümüzdeki on bir günlük süreçte, bize nefes ve can veren halklarımızın mücadele azmi ile yolumuza devam edeceğiz ve mutlaka kazanacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci turunu muhteşem bir son ve yeni bir başlangıç yapma fırsatı elimizdedir."

Yorumlar (0)