Son Dakika
banner1

Pervin Buldan'dan skandal vaat: 4 Mayıs'ta bütün arkadaşlarım cezaevlerinden çıkacaklar

Kandil'in siyasi uzantısı olan HDP'nin Genel Başkanı Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak terör tutuklularının 14 Mayıs seçimlerinin ardından cezaevinden çıkacağı vaadini verdi. Buldan, "14 Mayıs'ta Selahattin de, Figen de, Gülten de, Sebahat de, Ayla da bütün arkadaşlarım o cezaevlerinden çıkacaklar" dedi.

POLİTİKA 03.05.2023, 12:13
Pervin Buldan'dan skandal vaat: 4 Mayıs'ta bütün arkadaşlarım cezaevlerinden çıkacaklar     

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan İzmit'te düzenlenen mitingde skandal ifadeler kullandı. 

"ARKADAŞLARIM O CEZAEVLERİNDEN ÇIKACAKLAR"

Seçimlerde açık açık Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen HDP'nin Genel Başkanı Buldan, Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve arkadaşları için akılalmaz sözler sarf etti. 

Buldan, "14 Mayıs'ta Selahattin de, Figen de, Gülten de, Sebahat de, Ayla da bütün arkadaşlarım o cezaevlerinden çıkacaklar" dedi.

CEZAEVLERİNİN KAPILARINI KIRIP AÇACAKLAR
Yeniden yargılanma sürecinin bile olmayacağını itiraf eden Buldan, 14 Mayıs'ta sandıktan Kılıçdaroğlu çıkması sonrası cezaevlerinin kapılarını kırıp açacaklarını söyledi. 

Yeşil Sol Parti tarafından İzmit'te düzenlenen mitinge konuşan Buldan, şu ifadeleri kullandı:


"Şimdi birkaç gündür bir şeye daha takmış. Neye takmış? Selo'ya takmış. Yatıyor, kalkıyor 'Ben iktidarda olduğum sürece Selo cezaevinden çıkmayacak' diyor. Yahu 14 Mayıs'ta sen sandıktan çıkmayacaksın ki. 14 Mayıs'ta sen sandıktan çıkmayacaksın ama Selahattin de, Figen de, Gülten de, Sebahat de, Ayla da bütün arkadaşlarım o cezaevlerinden çıkacaklar. Halkımızın gücüyle çıkacaklar. Seçimlerde elde edeceğimiz başarıyla çıkacaklar. Sana inat çıkacaklar, sen sandıkta kalacaksın. Sen tarihe özellikle bu ülkeyi bu hale getiren tek adam olarak geçeceksin."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu