Son Dakika
banner1

Pervin Buldan'dan Meral Akşener'e: Kürt düşmanısın

İyi Parti'nin HDP'ye yaklaşımına tepki gösteren Pervin Buldan, İyi Parti Lideri Akşener'e seslenip Kürt düşmanlığı yapmakla suçladı. Siyaset arenasındaki çekişmeler, seçim süreci yaklaştıkça artmaya devam ediyor…

POLİTİKA 12.11.2022, 09:56
Pervin Buldan'dan Meral Akşener'e: Kürt düşmanısın


 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti heyeti, başörtüsü konusunda hazırlanacak anayasa değişikliği için MHP, CHP, HDP ve İyi Parti gruplarını ziyaret etmişti.

AK Parti heyetinin HDP ile görüşmesi, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından bir ‘kumpanya' olarak nitelendirilmişti.

HDP'li Pervin Buldan, bu açıklamaların ardından Akşener'e sert tepki gösterdi. Akşener'i Kürt düşmanlığı ile suçlayan HDP'li Buldan, İyi Parti Lideri'ne kaybedeceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Nefret tohumları saçmaktan başka..."

“6'lı masanın içerisinde bulunan o kadın başkan, her gün HDP ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine bir görev edinmiş. Kürt, belki gün yüzü görür diye nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir kadın başkan var. 6'lı masadaki bu kadın başkanın son grup toplantısında yağmış olduğu açıklamalar, bir kez daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir. Bize kumpanya kuruyor diye iftira attılar. Oysa HDP'liler kumpanya bilmezler.

“Kürt düşmanlığı yaparak birbirleri ile yarışanlar kaybedecekler”

HDP'lilerin kumpanya bilmediğini cezaevlerinin HDP'liler ile dolu olduğunu göstererek ona ispat ederiz. Ancak onlar kumpanyanın ne demek olduğunu Susurluk'tan 28 Şubat'tan bilirler. Buradan ona vereceğimiz cevap şimdilik bununla sınırlı kalsın. Kürt düşmanlığı yaparak birbirleri ile yarışanlar şunu iyi bilsinler ki kaybedecekler, kaybedecekler, kaybedecekler.”

İYİ PARTİ'DEN BULDAN'A YANIT

HDP'li Buldan'ın bu sözlerinin ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan açıklama geldi. Zorlu, "Bugün bir siyasi partinin Eş Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in 9 Kasım 2022 tarihli Grup Toplantımızdaki konuşmasında dile getirdiği eleştiriler karşısında; bir parti Genel Başkanı'na yakışmayacak çirkinlikte, terbiye sınırlarını aşan ve kutuplaştırıcı bir nefret dilini benimseyerek; asılsız suçlamalar ve hakaretlere başvurma yolunu tercih etmiştir" dedi.

"HER SIKIŞAN PARTİ LİDERİNİN PARTİMİZE SALDIRMASINI KABUL ETMİYORUZ"

Açıklamanın devamında ise "Kürtler bu ülkenin, bu vatanın asli ve şerefli vatandaşlarıdır. Bu çerçevede, her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Ayrıca; yürüttükleri siyasetteki tutarsızlıkları örtmek için yalan ve hamasete başvuranların son dönemde düştükleri zor durumu anlamakla birlikte, her sıkışan parti liderinin partimize ve Genel Başkanımıza saldırmasını asla kabul etmiyoruz. Siyaset adı altında ilkesiz, seviyesiz yapılan bu gölge oyununu milletimizin takdirine havale ediyoruz. İYİ Parti olarak; milletimizin her bir ferdinin hak ettiği mutlu, huzurlu, müreffeh ve özgür bir Türkiye'yi inşa edebilme hedefi için ilk günkü azmimizle çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)