Son Dakika
banner1

Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı! Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı basın açıklamasında adaylığını açıkladı. Özel, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na kürsüden sert sözlerle yüklendi. Seçimlerin kaybedilmesi üzerinden Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Özel, ''Yenilginin siyasi sorumluluğunu üstlenmedi. Parti içi iktidarını korumaya odaklandı.'' dedi. Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile imzaladığı gizli protokole tepki gösteren Özel, ''Kurullarımız bilgilendirilmeden protokol yapılması kabul edilemez.'' dedi.

POLİTİKA 15.09.2023, 14:26
Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı! Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu


     

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde açıklama yaptı. Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı.

Özgür Özel, CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'na kürsüden sert sözlerle yüklendi. Seçimlerin kaybedilmesi üzerinden Kıılıçdaroğlu'na tepki gösteren Özel, ''Yenilginin siyasi sorumluluğunu üstlenmedi. Parti içi iktidarını korumaya odaklandı.'' dedi. Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile imzaladığı gizli protokole tepki gösteren Özel, ''Kurullarımız bilgilendirilmeden protokol yapılması kabul edilemez.'' dedi.


KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU TOPA TUTTU!
İşte Özel'in konuşmalarından satır başları...


Kılıçdaroğlu'na kürsüden sert sözlerle hedef alan Özel, "Yenilginin siyasi sorumluluğunu üstlenmedi. Parti içi iktidarını korumaya odaklandı" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'hesap uzmanlığı'ndan vuran Özel, "39 milletvekilinin başka partilere verilmesi parti vicdanında yara açtı" ifadelerini kullandı.


Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile imzaladığı gizli protokole de değilenen Özgür Özel, "Kurullarımız bilgilendirilmeden protokol yapılması kabul edilemez" dedi.

ADAY BELİRLEMEDE ÖN SEÇİM VE 3 DÖNEM SINIRI
Öte yandan Özgür Özel, "Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi" başlıklı tutum belgesinde çeşitli vaatlerde bulundu.

Özel, "Milletvekili, belediye başkan ve meclis üyeleri adayların belirlenmesinde önseçim temel olacaktır. Genel merkez yöneticiliği, milletvekilliği, belediye başkanı ve meclis üyeliği için 3 dönem sınırı getirilecektir, bir sonraki dönem için performans ölçütleri tanımlanacaktır. Kadın, genç ve engellilerin parti organlarındaki ve aday listelerindeki temsilinin arttırılması sağlanacak, adaylıklar fermuar yöntemi ile uygulanacaktır" dedi.

Yorumlar (0)