Son Dakika
banner1

Muharrem İnce ve Memleket Partisi ikinci turda kime destek verecek? Parti Meclisi toplanıp kararını verdi

Memleket Partisi'nin seçimlerin ikinci turda Erdoğan'a mı yoksa Kılıçdaroğlu'na mı destek vereceği merak konusuydu. Muharrem İnce başkanlığında toplanan Parti Meclisi kararını verdi.

POLİTİKA 17.05.2023, 09:18
Muharrem İnce ve Memleket Partisi ikinci turda kime destek verecek? Parti Meclisi toplanıp kararını verdi14 Mayıs seçimlerinde ilk turda cumhurbaşkanı seçilebilecek oya ulaşabilen hiçbir aday olmayınca gözler 28 Mayıs'taki ikinci tur oylamasına çevrildi. İkinci turda tıpkı Sinan Oğan gibi Muharrem İnce'nin ve partisinin de kimi destekleyeceği merak konusuydu.

Memleket Partisi ikinci turda kimi destekleyeceklerini belrilemek için toplandı.


KILIÇDAROĞLU MU ERDOĞAN MI?
4 saat 15 dakika süren toplantıda parti yönetimi “her iki adayın doğrudan desteklenmesine” vize vermedi. Parti Meclisi'nden “Ne Erdoğan ne Kılıçdaroğlu” kararının çıktığı iddia edildi. Bu kararın arkasında Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin eski partisine olan kırgınlığı olduğu da öne sürüldü.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; toplantıda parti yönetiminin “Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi ve desteklenmemesi üzerine görüş olarak ikiye ayrıldığı” da iddia edildi.

Yorumlar (0)