Son Dakika
banner1

Muharrem İnce Kılıçdaroğlu ile görüşmeyecek

Türkiye 14 Mayıs'taki seçimlere kilitlenirken, siyasi parti liderlerinin görüşme trafiği de hızlanıyor. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Memleket Partisi'ne giderek seçimdeki rakibi Muharrem İnce'yi ziyaret edeceği iddiası gündem oldu. Memleket Partisi'nden ise ziyaret iddialarının ardından ilk açıklama geldi.

POLİTİKA 21.03.2023, 09:58
Muharrem İnce Kılıçdaroğlu ile görüşmeyecek

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi ziyaret edecek mi? İlk açıklama geldi

Sözcü TV'yle ekranlara geri dönen gazeteci Fatih Portakal ise ilk yanınında bir son dakika bilgisini paylaştı. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'in kendisine aktardığı bilgiyi duyuran Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Memleket Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi ziyaret edeceğini açıkladı.

"GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Ziyaret iddiasının ardından ise Memleket Partisi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Akşam saatlerinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Memleket Partisi Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’den randevu talep ettiği yolundaki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) giderek Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nde cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuru yaptı. Kampanya sürecinde bazı adayların oyunu artıracağını, bazılarının da düşüreceğini belirten İnce, “Kimse pes edeceğimi zannetmesin. Biz bu kampanyayı 30’un üzerinde bir oyla tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak, ikinci turda da yüzde 60’ın üzerinde bir oyla cumhurbaşkanı seçileceğim. Bunu da herkes görecek” diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu