Son Dakika
banner1

M.Kemal'ın CHP'si Öcalan'ın DEM'i ile 3 yerde açıktan İstanbul'da gizli ortak olup ittifak yaptı

Bu kepazelik CHP'yi temelli bitirir.. Misak-i Milli'nin yılmaz savunucusu CHP ile Misak-i Milli'yi yıkıp bağımsız bir Kürt devleti kurma hayalindeki DEM ile ortak oldu..

POLİTİKA 19.02.2024, 14:11
M.Kemal'ın CHP'si Öcalan'ın DEM'i ile 3 yerde açıktan İstanbul'da gizli ortak olup ittifak yaptı


Dünya siyaset tarihine geçecek rezil ittifak 3 seçim bölgesinde aleni İstanbul'da ise gizli ortaklığa dönüştü. Atatürkçü Kemalistler , “Sizler M.Kemal'in itlerisiniz” DEM'liler ile ele ele seçim çalışması yapıyor.
Anlaşılan yerlerdeki CHP teşkilatları DEM'in kazanması için kapı kapı dolaşıyor. CHP seçmeni debu duruma bir tepki göstermiyor..

DEM ile CHP'nin ortak aday çıkaracağı yerler belli oldu...

DEM Parti, CHP ile ortaklıklarını itiraf etti. DEM Sözcüsü Ayşegül Doğan "Mersin, Akdeniz, Esenyurt'ta kent uzlaşısı sağlandı. Adana ve İstanbul'un bazı ilçelerinde görüşmeler sürüyor." dedi.

"KENT UZLAŞISI"

Yerel seçimlere sayılı günler kala CHP ve HDP yeni ismiyle DEM arasındaki aday pazarlığı devam ediyor. Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilme süreci sonrası pazarlıkta vites yükselten DEM "kent uzlaşısı" adı altında CHP ile bazı yerlerde ortak aday çıkardıklarını itiraf etti.

MHP'den CHP'ye tepki: DEM Parti'nin işgaline uğramıştır


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, muhalefetin yerel yönetimleri aracılığıyla hizmeti sekteye uğrattığını vurgulayarak, "Bugünkü CHP, çizgisinden çıkmış, tükenmiş ve kırmızı halılarla karşıladığı DEM Parti'nin işgaline uğramıştır" dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bozüyük ve Söğüt ilçelerinde partisinin seçmen iletişim merkezlerinin açılışına katıldı.

Büyükataman, partisinin Bozüyük Seçmen İletişim Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türk milletinden aldıkları güç ve üretken belediyecilik vizyonlarıyla MHP'yi zafere ulaştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Hedefleri doğrultusunda tüm teşkilatlarıyla tam kadro sahada olduklarını anlatan Büyükataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milletimizi ve devletimizi kuşatma altına almak isteyen, her gün farklı isimle karşımıza çıkan, bayatlamış zillete karşı büyük Türk milletiyle omuz omuza yürüyoruz. 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerden bu yana başta büyükşehirlerimiz olmak üzere, CHP’nin elinde bulunan belediyelerin tamamı vatandaşa hizmet götürmekten acizdir ve liyakatsiz kadroların yönetimi altındadır. Bugünkü CHP, çizgisinden çıkmış, tükenmiş ve kırmızı halılarla karşıladığı DEM Parti'nin işgaline uğramıştır. CHP, artık ne yazık ki Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'si değildir."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu