Son Dakika
banner1

Mansur Yavaş : Benim belediyemin kapısı DEM Parti'ye sonuna kadar açık

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları, DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak" açıklaması hakkında konuştu. Yavaş, “Belediye başkanının kapısı herkese açık olur” dedi.

POLİTİKA 13.03.2024, 10:35
Mansur Yavaş : Benim belediyemin kapısı DEM Parti'ye sonuna kadar açık

Mansur Yavaş 5 yıldır kapsının herkese açık olduğunu belirterek, “Kimseye kapı olmadı ki zaten. Görüşlerini beğenmeyebilirsiniz, kızabilirsiniz her şeyi söyleyebilirsin ama seçildikten sonra herkesten vergi alıyorsunuz ve onların adına idare ediyorsunuz. Böyle yaptıktan sonra herhangi bir kişiyi ayırırsanız bu kul hakkına girer. Dolayısıyla hiçbir belediyede gelen kişiye önce bir kimliğini çıkart ya da bana parti kaydını göster nerelisin, hangi mezhepsin, hangi ırksın bunlar sorulmaz” dedi.

Burcu Köksal'ın "DEM ile işbirliği yapmam, HÜDA PAR ile işbirliği yapmam" anlamında böyle bir şey söylemek istediğini ifade eden Yavaş şöyle devam etti:

“Hiçbir belediye başkanı bu şekilde. Sen gel, sen git diye bir şey olmaz. Bu terör hassasiyeti, ruh hassasiyeti bende de var açıkçası. Ama seçildikten sonra ben polis değilim, emniyet mensubu değilim yani öyle bir şey yok. Su faturası ödemeye gelene dur hele bakayım ödeme. Şimdi Son günlerin tartışması, Sayın Cumhurbaşkanı’nın "Oy verirseniz daha rahat edersiniz, yoksa sıkıntıya düşersiniz" dediği gibi o zaman oy vermeyenlerden vergi de almayacaksınız, para da almayacaksın yani böyle bir mantık olmaz. Kamuoyu da bu tür şeyler affetmez.

Belediye başkanının kapısı herkese açık olur. Ben Burcu Hanımla da görüştüm, yani net bir şekilde benim gibi düşünüyor. Yani ben teröre karşı hassasiyetimi ifade ederken, bu şekilde konuştum ama tabii ki Afyon'da herkesi söylüyorum, herkesin kapımız açık. O manada bir sıkıntı olmaz. Herkese hizmet vermekle mükellefiz diyor.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu