Son Dakika
banner1

Kılıçdaroğlu yine PKK diyemedi: Kendisine yöneltilen eleştirileri isim vermeden geçiştirdi

CHP Genel Başkanı ve Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK elebaşlarının kendisine destek vermesine ilişkin yaptığı açıklamada, örgütün adını yine zikredemedi. Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda bela okudu ve insan gibi insanlarla yoluna devam edeceğini vurgulayıp, "Bu arada ne söyleyeyim, her türlü terörün Allah bin belasını versin" dedi. CHP lideri geçtiğimiz günlerde de, PKK desteği sorusuna yanıt verememiş terörü sadece Türkiye'de değil tüm Orta Doğu'da bitireceklerini öne sürüp, "Kavgayı değil barışı önceleyen bir anlayışı benimseyeceğiz." diyerek tepkilerin hedefi haline gelmişti.Türkiye, seçim sath-ı mailine girdi. Cumhur İttifakı 14 Mayıs'taki seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, HDP'nin 'gizliden' destek verdiği Yedili Masa ise Kemal Kılıçdaroğlu'nu gösterdi.

POLİTİKA 09.04.2023, 22:51 10.04.2023, 00:03
Kılıçdaroğlu yine PKK diyemedi: Kendisine yöneltilen eleştirileri isim vermeden geçiştirdi

HDP ve PKK'dan Kılıçdaroğlu'na destek

CHP liderine ilk tebrik terör örgütü PKK'nın elebaşları ve HDP'nin eş başkanlarından geldi. İlk iş olarak HDP'yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, "Kucaklaşmak varken niye kavga ediyoruz?" diyerek ortaklarını meşrulaştırmaya çalışmıştı.

PKK elebaşı Duran Kalkan, "6'lı masa birliklerini güçlendirecek. Önleri açıktır" derken diğer bir üst düzey PKK'lı Sabri Ok ise "100 yıllık Cumhuriyet'i yıkacağız" imasında bulunmuştu.

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu da "Toplumda umut yarattılar Erdoğan’ı devireceğiz" demişti.

Kılıçdaroğlu'na PKK elebaşlarının kendisine yönelik desteği soruldu: Kavgayı değil barışı önceleyen bir anlayışı benimseyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan etmesi sonrası terör örgütü PKK kanadından kendisine yapılan yönelik destek açıklamalarına değindi.

Sunucunun "Terör örgütü elebaşlarının size destek açıklamaları var, bu konuda ne dersiniz?" sorusuna kaçamak yanıtlar veren Kılıçdaroğlu, terörü sadece Türkiye'de değil tüm Orta Doğu'da bitireceklerini öne sürüp, "Kavgayı değil barışı önceleyen bir anlayışı benimseyeceğiz." dedi.

Video yayınlayıp bela okudu: Yine PKK diyemedi

Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK elebaşlarının kendisine destek vermesine ilişkin yaptığı yeni açıklamada, örgütün adını yine zikredemedi.

Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda bela okuyup, insan gibi insanlarla yoluna devam edeceğini vurgulayıp, "Bu arada ne söyleyeyim, her türlü terörün Allah bin belasını versin" dedi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu