Son Dakika
banner1

Kılıçdaroğlu TSK'ya iftira eden Fincancı'ya saygılarını iletti

TTB heyetini ağırlayan Kılıçdaroğlu, TSK’ya ‘kimyasal’ iftirası atan Fincancı’ya selam gönderdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde TTB heyetini kabul etti. TTB 2. Başkanı Ali İhsan Ökten, Kılıçdaroğlu’nun Şebnem Korur Fincancı’ya, 'selam ve saygılarını' gönderdiğini belirtti.

POLİTİKA 19.11.2022, 09:33
Kılıçdaroğlu TSK'ya iftira eden Fincancı'ya saygılarını iletti

Türk Ordusuna “kimyasal” iftirası atan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı‘nın tutuklanmasına CHP’den tepki gelmişti.

“Kimyasal silah kullanıldığı” iftirası üzerine tutuklanan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya, Kılıçdaroğlu’nun ‘selam ve saygılarını’ gönderdiğini belirten Ökten sözlerini şöyle sürdürdü: “Şebnem Hoca’nın yaptığı açıklamayı, ‘bir adli tıp hekimi ve insan hakları savunucusu olarak yaptığını ama açıklamasında böyle bir iddia var ise araştırılması gerektiğini’ söylediğini aktardık. İçerisinde TSK veya herhangi bir kurumu hedef alan kelimenin olmadığını da belirttik. Burada hedefin, Şebnem Hoca üzerinden TTB olduğunu ifade ettik. Kılıçdaroğlu da, süreci bildiğini, takip ettiğini, iktidarın oluşturmaya çalıştığı hava gibi bir durumun olmadığını söyledi. Bunların, tüm muhalefete bir saldırı olduğunu belirtti. Ancak iktidar değişikliği ve daha demokratik bir yönetimle sorunların çözülebileceğini söyledi.”

NE OLMUŞTU?
Fincancı, terör örgütü PKK’nın kanalında katıldığı canlı yayında, Türk Silahlı Kuvvetlerini ‘kimyasal silah’ kullanmakla suçlamıştı.

Teröristlerin cesetlerini incelediğini söyleyen Fincancı, “Daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki çatışmalarda kullanıldığını görüyoruz.” diye konuşmuştu.

Fincancı, Türkiye’nin derin bir soruşturmaya tabi tutulması gerektiğini de savunmuştu.

Fincancı, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)