Son Dakika
banner1

Kılıçdaroğlu: İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, CHP Genel Merkezi’nde çalışan kadınlarla ile bir araya geldi. Buluşmada konuşan Kılıçdaroğlu, “İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Dolayısıyla 8 Mart, sizin açınızdan da bizim açımızdan da daha anlamlı bir tarih olacak” dedi.

POLİTİKA 10.03.2023, 11:02
Kılıçdaroğlu: İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız

Kılıçdaroğlu : İlk İşimiz İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koymak olacak

Toplantıya, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke de katıldı. Böke, “Sayın Genel Başkanımız; depremzede kadınlara, her birinizden Hatay bölgesinde bir depremzedeye bir bağış yaptı. Birer destek paketi iletildi. Ben de hepimiz adına, Sayın Genel Başkanımıza bu güzel hareketi için teşekkür ediyorum. Sizinle birlikte mücadele etmekten, hepimiz onur duyuyoruz” dedi.

“Bir sonraki 8 Mart’ı da özgürce meydanlarda kutlayacağız”

Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi:

“Böyle bir şey yapalım’ dedi. ‘Çok mutlu olurum’ dedim. Onlar da depremzede bir kadına yardım yapmak isterler. Burada bulunuşumuzun temel nedeni de o. Verdiğiniz katkı için hepinize yürekten teşekkür ederim. Bu katkılar, mutlaka bölgede bir başka kadına ulaşacaktır. Kadın dayanışması için güzel bir çaba. Bugün sizin gününüz, kadınların günü. Yaptığınız katkı için hepinize yürekten teşekkür ederim.”

Böke ise “Bir sonraki 8 Mart’ı da özgürce meydanlarda kutlayacağız, Sayın Cumhurbaşkanım” diye konuştu.  Kılıçdaroğlu da “İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Dolayısıyla 8 Mart, sizin açınızdan da bizim açımızdan da daha anlamlı bir tarih olacak” dedi.

Yorumlar (0)