Son Dakika
banner1

Kılıçdaroğlu, 12 yıl önce HDP'nin PKK ile organik bağı olduğunu söylemişti! Şimdi terör ile örgütü kol kola!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile pazarlık masasına oturmasının ardından 12 yıl önce bir programda HDP ile ilgili söylediği sözler gündem oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütü PKK ile HDP'nin organik bağı olduğunu düşünmesine rağmen HDP'den destek beklemesi ve yakın temas halinde olması tartışma konusu oldu.

POLİTİKA 27.03.2023, 00:10
Kılıçdaroğlu, 12 yıl önce HDP'nin PKK ile organik bağı olduğunu söylemişti! Şimdi terör ile örgütü kol kola!


Kılıçdaroğlu, 12 yıl önce HDP'nin PKK ile organik bağı olduğunu söylemişti! Şimdi ise terör örgütünün siyasi ayağıyla kol kola


CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesinin ardından sosyal medya yeni bir video ile çalkalanmaya başladı.

12 Haziran 2011 yılında Genel Seçimler öncesi Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programına katılan Kemal Kılıçdaroğlu'nun o dönem BDP (şu anki HDP)'nin PKK terör örgütünün uzantısı olduğunu kabul ettiğini kendilerinin de böyle düşündüğünü söylemesi gündem oldu.

'PKK TERÖR ÖRGÜTÜYLE ORGANİK BAĞLARI VAR'


Sosyal medyada paylaşılan videoda Mehmet Ali Birand, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na BDP'yi PKK'nın bir uzantısı olup olmadığını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, 'Bazen kendileri söylüyorlar, biz zaten oranın bir uzantısıyız şeklinde bir ifadeleri var. Bizim öyle görüp görmeme ötesinde organik ilişkilerinin olduğunu onlarda söylüyor' dediği belirlendi.

HDP GÖRÜŞMESİ TEKRAR GÜNDEMDE

Son günlerde Millet İttifakı olarak HDP ile yapılan görüşmeyle gündeme gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2011 yılına ait röportaj sırasında söyledikleri sosyal medya kullanıcıları tarafından kendisine hatırlatılarak, 'BDP'nin şimdiki HDP olduğunu bildikleri halde ve terör örgütüyle organik bağı olduğunu söylemesine rağmen bu görüşme ve destek talebi nasıl açıklanacak.' denildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu