Son Dakika
banner1

İYİ Parti'nin yerel seçim kararı belli oldu!

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel İdare Kurulu'nun (GİK) ardından düzenlediği basın toplantısında yerel seçimlerde İYİ Parti'nin 81 ilde kendi adaylarını göstereceğini açıkladı. Zorlu, İmamoğlu ve Yavaş'ın karşısına aday çıkarıp çıkarmayacakları sorusuna da yanıt verdi.

POLİTİKA 13.09.2023, 19:51
İYİ Parti'nin yerel seçim kararı belli oldu!


İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Zorlu, GİK'te alınan karar uyarınca İYİ Parti'nin 81 ilde kendi adaylarını göstereceğini açıkladı.

Kürşad Zorlu, 31 Mart 2024'te yapılacak seçimlerde, bütün seçim çevrelerinde İYİ Parti'nin kendi adaylarını belirleyeceğini söyledi:

"81 il ve ilçelerinde partimizin kendi adaylarının, her seçim çeresinde halkla görüşülerek aday adaylarımızın tespit edilmesine karar verildi ve parti başkanlık divanımız bu süreçte yetkilendirildi. Bu kararın yeniden ayağa kaldırmayı hedeflediğimiz siyasete hayırlı olmasını diliyorum."

"KARAR OY ÇOKLUĞUYLA ALINDI"

Zorlu, İmamoğlu ve Yavaş'ın karşısına aday çıkarıp çıkarmayacaklarına ilişkin soruya ise, "Bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan azade şekilde aday tartışması meselesini ele alıyoruz. Birkaç arkadaşımızın farklı görüşleri oldu. Kararın oy çokluğuyla alındığını söyleyebiliriz" diyerek yanıt verdi.

Zorlu, İYİ Parti'nin kendi adaylarını belirleyerek 'kıskaç siyasetine' son vermeyi hedeflediğini ifade etti. Zorlu, "GİK bizim nihai karar verme organımız, bu konularda genel başkanımız GİK'in görüşünü almadan asla hareket etmez" dedi.

Yorumlar (0)