Son Dakika
banner1

İYİ Parti'li isim zehir zemberek sözlerle istifa etti: "Partimizi hiç paraya sattılar!"

İYİ Parti Şanlıurfa il teşkilatında il başkanı olarak görev yapan Mehmet Fedai Çakmalı, Meral Akşener'in isteği üzerine milletvekilliğine adaylığını koymuştu. Ancak Çakmaklı, listede şaibeli işler yapıldığını, kendisinin listede yer almadığını ve partinin hiç parasına satıldığını açıklayarak zehir zemberek sözlerle istifa etti.

POLİTİKA 09.04.2023, 14:55
İYİ Parti'li isim zehir zemberek sözlerle istifa etti: "Partimizi hiç paraya sattılar!"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletvekilliği aday listeleri belli olmaya başlarken İYİ Parti'de kriz durulmuyor.

Son olarak Şanlıurfa İYİ Parti il başkanlığından istifa edip milletvekilliğine adaylığını koyan Mehmet Fedai Çakmaklı, partisinden zehir zemberek sözlerle istifa etti.

"PARTİMİZİ HİÇ PARAYA SATTILAR"

İl başkanlığı süresini başarılı geçirdiğini ve Meral Akşener'in kendisine 'Seni Ankara'da görmek istiyorum' dediğini aktaran Çakmaklı, milletvekilliğine aday olduğunu ancak şaibeli listeler nedeniyle partiyle alakası olmayan kişilerin liste başında olduğunu belirtti. 

"Partimizi hiç paraya sattılar" diyen Çakmaklı, "Listede olmadığımı belirtmek istiyorum. Sayın Genel Başkanımz hep beşli çeteden bahsederdi burada da beşli çete var. Akşener kasanın başına Ümit Dikbayır'ı koymuş. Kamouyunun vicdanına bırakıyorum. Türkiye'de siyaset çökmüştür. Bu liderlere güvenmeyin. İstifa ediyorum" diyerek açıklamalarda bulundu. 

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA EDİP AK PARTİ'YE KATILMIŞLARDI

Geçtiğimiz aylarda da İYİ Parti Şanlıurfa İl teşkilatında yer alan İbrahim Diş ve beraberindeki 30 kişi İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katılmıştı.

İYİ Parti'li isim zehir zemberek sözlerle istifa etti: "Partimizi hiç paraya sattılar!"

Dönemin o zamanki il başkanı olan Mehmet Fedai Çakmaklı, bu kişilerin İYİ Parti üyesi olmadığını iddia etmişti. SuperHaber, YSK listelerini ortaya çıkarmıştı. 

Yorumlar (0)
12
az bulutlu