Son Dakika
banner1

İstanbul'daki bu çileyi bitireceğiz

AK Parti İBB adayı Kurum, İstanbullunun trafik çilesini bitirecek projelerini sıraladı, “Beylikdüzü'nden Söğütlüçeşme'ye metroyla gidilecek” dedi.

POLİTİKA 28.02.2024, 10:23
İstanbul'daki bu çileyi bitireceğiz

İBB Başkan adayı Kurum, İstanbul'un iki yakasının yeni metro hattı ile birleştirileceğini Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arasının 78 dakikaya ineceğini söyledi.
CUMHUR İttifakı ve AK Parti'nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum, 'Çilesiz İstanbul Toplantısı'nda İstanbul trafiğine yönelik projelerini anlattı:

İKİ YENİ METRO: İlki 14.2 kilometrelik Yenikapı - İncirli- Sefaköy metro hattımız. 18 kilometrelik Sefaköy-Avcılar-Beylikdüzü-TÜYAP metro hattımız. Biz bu iki hattımızı ivedilikle bitireceğiz. Böylelikle, Beylikdüzü'nden Bakırköy'e yolculuk süresi sadece 38 dakika olacak. Denizin altından İstanbulumuzun iki yakasını bir kez daha bağlayacağımız 28 kilometrelik İncirli-Gayrettepe-Söğütlüçeşme metro hattımızla Beylikdüzü-Söğütlüçeşme 78 dakikaya inecek. Metro hattını 5 yılda 650 km'ye çıkaracağız.


SİLİVRİ'YE METROBÜS: Metrobüs hattımızı Silivri'ye kadar uzatıyoruz. Her yıl filolarımıza 100 elektrikli metrobüs ve 250 otobüs hedefi koyduk.

DENİZ ULAŞIMI: 500 bin yolcu sayısını 1 milyona ulaştıracağız. Deniz ulaşımında aktarma ücretsiz olacak.

MOTOSİKLET YOLLARI: Motosiklet kullanıcılarına özel motosiklet yolları kurulacak. Moto kurye park alanları hizmete alınacak.

TAKSİ SORUNU: Dijital taksi uygulamaları tek merkezde toplanacak. Taksicilere yönelik eğitim, denetim, ödül ve ceza işler hâle getirilecek.


TOPLU ULAŞIM: Aile Kart ile 0-6 yaş arası çocuk ve ebeveynlere ücretsiz ulaşım sağlanacak. İlköğretim öğrencilerine toplu ulaşım ücretsiz olacak. Öğrencilere %40 indirim sağlanacak.

İKİ YAKAYA TÜNEL: Avrupa'da 88.2 kilometre, Anadolu'da 34 kilometre olmak üzere toplam 122.2 kilometre yeni tünel hizmete alınmış olacak.

KAVŞAK: Trafik sıkışıklığının yaşandığı 151 kavşak düzenlemeye tabi tutulacak.

İSPARK'A YÜZDE 25 İNDİRİM
OTOGAR: Esenler Otogarı ve Harem Otogarı şehrin dışına taşınacak. Avrupa Otogarı inşa edilecek. Asya ve Avrupa Yakası'na 6 yeni lojistik merkezi ve Kuzey Limanı kurulacak.

OTOPARK: 'Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi' hayata geçirilecek. 5 yılda 250 bin araçlık otopark inşa edilecek. Göreve gelir elmez İSPARK ücretlerine yüzde 25 indirim yapılacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu