Son Dakika
banner1

İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na yönelik darbe toplantısı: Alternatif kurultayla devirme planı yapıyor

12'inci seçim yenilgisini alan Kemal Kılıçdaroğlu mağlubiyetin faturasını MYK'ya kesip koltuğunu sağlama alırken, gözünü CHP Genel Başkanlığı koltuğuna diken Ekrem İmamoğlu ise 'söylem safhasından eylem safhasına geçti. Kılıçdaroğlu’nu devirmek için ’değişim’ A Takımı kuran İmamoğlu’nun CHP’deki bazı isimlerle yaptığı online toplantının görüntüleri ifşa oldu. Söz konusu görüntülerde İmamoğlu, "Alternatif bir olağanüstü kurultay" planını dile getirirken PM üyelerinin ve il başkanlarının imza attığı bir dilekçe üzerinde çalışma yürütüldüğü de gözlemlendi.

POLİTİKA 19.07.2023, 08:35
İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na yönelik darbe toplantısı: Alternatif kurultayla devirme planı yapıyor


 

Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki değişim ateşi harlanarak büyüyor. Daha önce defaatle 'değişim' çağrısında bulunarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna göz diken Ekrem İmamoğlu, artık söylem boyutundan eylem boyutuna geçti.


Bu kapsamda 'Değişim' A Takımı'nı oluşturan İmamoğlu, toplantılara da başladı. Zoom üzerinden yapılan son toplantı ise ifşa oldu.
Söz konusu ifşayı CHP Genel Merkezi'nin yaptığı, Kılıçdaroğlu'nun A Takımı'nın İmamoğlu ve değişim tayfasının yaptığı planlardan noktası virgülüne haberdar olduğu öğrenildi.

Alternatif olağanüstü kurultay planı
Takvim'de yer alan habere göre; CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görüntülerde "Kılıçdaroğlu'suz alternatif bir olağanüstü kurultay" söylemini dile getiriyor.


"Birkaç hususta ilk planlamamızı yaptık" diyen İmamoğlu, "Parti Meclisi süreciyle ilgili zemin oluşturmaya dönük bir kararlılık göstermiştik, bunun da özellikle örgütün görev alma sürecine dair bir hazırlık olacaktı. Bu konuda en son Gökhan Bey bir süreç başlattı" ifadelerini kullandı.
İmamoğlu'nun Gökhan Bey diye söz ettiği kişinin ise CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu