Son Dakika
banner1

İçişleri Bakanlığı duyurdu! 30 büyükşehirde eş zamanlı toplantı

İçişleri Bakanlığı, 30 büyükşehirde 2023 yatırım plan ve hedeflerinin görüşülmesi amacıyla, valiler ve kaymakamlar başkanlığında eş zamanlı olarak belediye başkanları, muhtarlar, ticaret ve ziraat odası başkanları ile esnaf ve sanatkarların katılımıyla toplantı düzenlendiğini duyurdu.

POLİTİKA 02.02.2023, 16:22
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 30 büyükşehirde eş zamanlı toplantı     

İçişler Bakanlığı, 30 büyükşehirde toplantı düzenleneceğini bugün kamuoyuna duyurdu. Toplantının valiler ve kaymakamlar başkanlığında eş zamanlı olarak belediye başkanları, muhtarlar, ticaret ve ziraat odası başkanları ile esnaf ve sanatkarların katılımıyla düzenlendiği duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı duyurdu! 30 büyükşehirde eş zamanlı toplantı

Bu toplantılar Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı koordinesinde kamu hizmetlerinin vatandaş odaklı sunulması, vatandaşın bu hizmetlere erişiminin sürekli olarak en üst seviyede tutulması, 2022 yılı kamu hizmetlerinin değerlendirilmesi, 2023 yatırım plan ve hedeflerinin görüşülmesi amacıyla valiler ile kaymakamlar başkanlığında düzenlenecek.

Toplantıların ilki, bugün 30 büyükşehirde eş zamanlı olarak yapıldı. Valiler ve kaymakamlar başkanlığında, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile gerçekleştirilen değerlendirme toplantılarında; özellikle muhtarların talepleri alınırken, ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmaların hızlandırılması kararlaştırıldı. İlerleyen günlerde diğer illerde de toplantılar düzenlenecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu