Son Dakika
banner1

Herkesi şaşırttı.. Hayati İnanç AK Parti MKYK üyesi oldu

POLİTİKA 08.10.2023, 11:12
Herkesi şaşırttı.. Hayati İnanç AK Parti MKYK üyesi oldu

Herkes şok oldu! Hayati İnanç’tan flaş siyaset kararı! Yeni görevini duyan, kulaklarına inanamadı..

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı. Kongrede Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesi de belli oldu. 75 kişilik listede dikkat çeken isimler yer aldı.

Foto - Herkes şok oldu! Hayati İnanç’tan flaş siyaset kararı! Yeni görevini duyan, kulaklarına inanamadı

Hayati İnanç kimdir? AK Parti MKYK üyesi Hayati İnanç’ın hayatıyla ilgili detaylar merak ediliyor. Divan edebiyatının yaşayan abidelerinden biri olan Hayati İnanç kimdir?

En değerli iş insana yatırım" inancında olan Hayati İnanç, klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmayı hayat tarzı olarak seçti. İşte TRT de "Can Veren Pervaneler" programını hazırlayıp sunan, aynı konuda 4 kitabı yayımlanan Hayati İnanç'ın hayatına dair detaylar..

Hayati İnanç, 1961 yılı Şubat ayında Denizli'nin Çameli ilçesinde doğmuştur.  Babası devlet memuru olarak çalışmıştır. Dört kardeşin en büyüğü olarak dünyaya gelmiştir. Büyük dedesi hacca giden Muğlalı bir ağa tarafından köle olarak Medine'den getirilen bir kişidir. İnanç, aslen Sudanlı bir kökene sahiptir.

Foto - Herkes şok oldu! Hayati İnanç’tan flaş siyaset kararı! Yeni görevini duyan, kulaklarına inanamadı

İlkokul yıllarını Denizli Çameli ilçesinde tamamlamıştır. Okulun birincisi olarak derece ile mezun olan İnanç, orta ikinci sınıfta Aydın Nazilli devlet parasız yatılı okulunu kazanmıştır. Devamında Aydın Lisesine gitmiş ve 1977'de lise öğrenimini tamamlamıştır. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisansını tamamlamıştır. Hayati İnanç, Avukatlığın dışında yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yapmıştır.  Klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmayı hayat tarzı haline getirmiştir. TRT'de "Can Veren Pervaneler" programını sunmaktadır.

Yorumlar (0)