Son Dakika
banner1

Hatay Valiliği'nden istifa eden Rahmi Doğan listede yer almadı!

Hatay ve 11 ili etkileyen asrın felaketi depreminde birçok vatandaşımız hayatını kaybederken binlerce bina ise yıkıldı. Depremden kısa bir süre sonra Hatay'daki yıkıma rağmen Hatay Valiliğinden istifa eden Rahmi Doğan, milletvekili adayı olmak için başvuruda bulundu. Yayınlanan AK Parti milletvekili aday listesinde Rahmi Doğan aday gösterilmedi.

POLİTİKA 09.04.2023, 22:01 09.04.2023, 23:01
Hatay Valiliği'nden istifa eden Rahmi Doğan listede yer almadı!


 

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Hatay’da 20 binden fazla kişi öldü. Depremin en fazla vurduğu il Hatay olmuştu. Hatay Valisi Rahmi Doğan, depremin 39’uncu gününde, milletvekili aday adayı olmak için istifa etmişti.

AK Parti milletvekili aday listelerinde Rahmi Doğan bir sıraya yerleşemedi. 


RAHMİ DOĞAN KİMDİR?

Rahmi Doğan, 1969 yılında Sivas’ta doğdu. İlkokulu Danişment İlkokulunda, orta ve lise tahsilini Sivas İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi. Buradan 1991 yılında mezun olan Sayın Valimiz, 1992 yılında Sivas Belediyesi Araştırma Planlama Koordinasyon Müdürlüğünde Memur olarak çalışmaya başladı.1994 yılında Sivas Valiliğinde Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine atandı. Valimiz Sayın Rahmi Doğan, adaylık sırasında 8 ay İngiltere’nin Oxford kentinde dil eğitimi aldı ve mesleki incelemelerde bulundu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu