Son Dakika
banner1

Hamza Dağ'dan Tunç Soyer açıklaması: 'Siyasi mağduriyet çıkarmak istiyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, son günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’le ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yayımladı. Dağ yaptığı açıklamada Tunç Soyer için, "Kurultay sürecinde yanlış ata oynamasına müteakip adaylığının tehlikeye girdiğini anlayınca bu iki olaydan da siyasi mağduriyet çıkarmak istemektedir" dedi.

POLİTİKA 23.11.2023, 16:09 23.11.2023, 17:14
Hamza Dağ'dan Tunç Soyer açıklaması: 'Siyasi mağduriyet çıkarmak istiyor'     

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında soruşturma başlatıldığı iddiasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan bir açıklama geldi.

Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

Birkaç günden beri bazı basın yayın organlarında, “9 Eylül törenlerinde ecdadımıza hakaret ettiği gerekçesiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında soruşturma başlatıldığına” ilişkin haberler yer almaktadır.


İşin özeti şudur; Osmanoğlu ailesinden ve diğer vatandaşlarımızdan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur. Başsavcılık da İçişleri Bakanlığı’na Tunç Soyer hakkında araştırma yapılmasını talep etmiştir. Talep doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nca araştırma başlatılmıştır. Bununla ilgili yazı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ulaşınca Tunç Soyer veya ekibi tarafından, zamanlaması da manidar bir şekilde soruşturma başlatılmış gibi bazı basın yayın organlarına servis edilmiştir.

Yine aynı şekilde, bazı basın yayın organlarında; “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemde, belediye binasının önündeki kilise çanını Yunanistan Konsolosluğu’na verdiği iddiasıyla ilgili olarak soruşturma açıldığına” ilişkin haberler yer almaktadır.


Bir vatandaşın Seferihisar Kaymakamlığı’na ısrarlı şikâyeti üzerine, bu iddia ile ilgili de İçişleri Bakanlığı’nın araştırması devam etmektedir.

Durum bu kadar açık ve net iken başarısızlığını örtbas etmeye çalışan Tunç Soyer, kurultay sürecinde yanlış ata oynamasına müteakip adaylığının tehlikeye girdiğini anlayınca bu iki olaydan da “siyasi mağduriyet” çıkarmak istemektedir. Bu hal ve davranışlar bizim şimdiye kadar tecrübe ettiğimiz gibi CHP siyasetinin tipik bir örneğidir. 

Ortada bir soruşturma ya da iddianame bile yokken bir bardak suda fırtına koparmaya çalışan Sn. Tunç Soyer’e tavsiyemiz; İzmir'in sorunları dağ gibi birikmişken, hemşehrilerimiz
hizmet beklerken siyasi ayak oyunlarını bir yana bırakıp hiç olmazsa şu dört ayında belediye başkanı olarak çalışmasıdır.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu