Son Dakika
banner1

Hakan Bayrakçı : İstanbul anketlerinde iki şeye çok şaşırdım

Yerel seçim anketleri, açıklanmaya devam ediyor. 31 Mart'a doğru geri sayım devam ederken, özellikle İstanbul seçim sonuçları özellikle merak edilen bir konu. "İstanbul'da önde olan aday hangisi? Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum'un oy oranları nedir?" sorusuna yanıt aranırken, Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakçı, son anket sonuçlarını açıkladı. Bayrakçı, bu konuda çok şaşırdığını belirterek bir detaya dikkat çekti. İşte İstanbul'daki son anket sonuçları...

POLİTİKA 07.02.2024, 07:34
Hakan Bayrakçı : İstanbul anketlerinde iki şeye çok şaşırdım


Seçim anketleri yakından takip edilirken, sonuçlar da açıklanmaya devam ediyor. Muhalefet cephesinin oluşturduğu Millet İttifakı'nın dağılmasıyla seçim sonuçlarının şimdiden en çok merak edildiği yer İstanbul olurken, yarışın AK Parti adayı Murat Kurum ile CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu arasında geçmesi bekleniyor.
Seçimlere iki aydan daha kısa bir süre kalırken, özellikle "İstanbul'da hangi aday önde? Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum'un oy oranları ne?" sorularına yanıt aranıyor.

Son seçim anket sonuçlarına ilişkin bilgileri paylaşan Kamuoyu Araştırmacısı SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CNN Türk'teki canlı yayında son oy oranlarını aktaran Bayrakçı, iki şeye çok şaşırdığını belirtti.

Bayrakçı, Millet İttifak'ından ayrılarak seçime tek başına giren bir diğer parti olan İYİ Parti'nin oy oranını da açıklarken "İYİ Parti'de 9,10 alamasa da 5'in, 6'nın üzerinde bir oy alacaktır yine" ifadelerini kullandı.


“OY ORANLARI KAFA KAFAYA GELMİŞ DURUMDA”

İstanbul'daki yarışta çok konuşulacak detay! Son anket sonucunu açıkladı - Sayfa 6
"Şu anki sonuçlara göre bile İmamoğlu ve Kurum'un oy oranları kafa kafaya gelmiş durumda. Bundan iki ay önce böyle değildi.

“BENİ İKİ ŞEY ÇOK ŞAŞIRTTI”

İstanbul'daki yarışta çok konuşulacak detay! Son anket sonucunu açıkladı - Sayfa 8
Buna karşılık Yeniden Refah Partisi'nin 1 puanın bile önemli olduğu bir yarışta 'Biz ayrı giriyoruz, aday çıkartıyoruz' deyip 3'lere yakın bir oy potansiyeline sahip olmasına rağmen; Murat Kurum'un da İmamoğlu'nu yakalaması.

İstanbul'daki yarışta çok konuşulacak detay! Son anket sonucunu açıkladı - Sayfa 9
Açıkçası kendi adıma bu iki duruma çok şaşırdım."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu