Son Dakika
banner1

FETÖ'yü övdü İYİ Parti'de liste başını kaptı

İYİ Parti'nin Elazığ 1. sıra milletvekili adayı İrfan Sönmez'in FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için 'Allah dostu' diyerek terör örgütünü övdüğü ortaya çıktı.

POLİTİKA 11.04.2023, 00:05 11.04.2023, 00:33
FETÖ'yü övdü İYİ Parti'de liste başını kaptı

FETÖ’yü öven İrfan Sönmez, İYİ Parti’den birinci sıra adayı

Partilerin dün YSK’ya teslim ettiği aday listeleri gündemdeki yerini koruyor.

İYİ Parti tarafından Elazığ 1. sıra adayı olarak gösterilen Av. İrfan Sönmez’in FETÖ’yü ve elebaşı Fethullah Gülen’i öven sözleri ortaya çıktı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için ‘Allah dostu’ ifadelerini kullanan Sönmez, terör örgütünün kanalına yaptığı açıklamada, elebaşı Gülen’in ‘berrak bir zekası olan büyük bir insan’ olduğunu söylüyor.

Sönmez konuya ilişkin açıklamasında şunları ifade etmişti:

“Hocaefendi (Teröristbaşı Fetullah Gülen) ile ilgili diyorlar ya İslam’ı bilmiyor, diğer dini cemaatleri de gezdim. Hepsini severim ama tabanı en güçlü topluluk cemaatin topluluğudur. Aynada ne varsa aşağıya da o yansıyor.Hocaefendinin son derece berrak bir zekası var. Türkiye’de yaşayan edebiyatçıların bile hocaefendi kadar kelime haznesi yoktur. Bir insanın çağrışımlarının büyük olması demek o insanın büyüklüğünü gösterir. Allah’ın dostlarına taarruz edenler Allah’a taarruz etmişlerdir. Hocaefendi bir Allah dostudur.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu