Son Dakika
banner1

Erdoğan’dan Filistinlilere mesaj: Asla sahipsiz ve çaresiz bırakmayacağız

İşgalci İsrail'in Gazze'de bir aydır yaptığı sivil katliamı bitmek bilmezken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Filistinliler için destek mesajı geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail saldırısı altında yaşam mücadelesi veren Filistinlileri tek başlarına bırakmayacaklarını söyleyen Erdoğan, “Gazze’deki kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve tek başlarına bırakmıyoruz.” dedi.

POLİTİKA 05.11.2023, 18:56
Erdoğan’dan Filistinlilere mesaj: Asla sahipsiz ve çaresiz bırakmayacağız

İsrail'in Gazze'deki zulmü devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Gazze’ye yönelik artan saldırılarına dikkat çeken Erdoğan, Filistinlilere mesaj gönderdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımında yer alan ifadeler:

''Şundan emin olunuz ki biz Filistin meselesinde, Gazze’de yaşananlar konusunda görünenden çok daha fazlasını yapıyoruz, yapmayı da sürdüreceğiz. Gazze’deki kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve tek başlarına bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze’de tüm dünyanın gözleri önünde işlenen katliamların durdurulması bizim boynumuzun borcudur.

“İNSANİ GÖREVİMİZ”

Filistin topraklarının dört bir yanında çocukları, anneleri, masumları öldüren katillerin, mazlumların malını çalan hırsızların yakasına yapışmak insani vazifemizdir.   Bu ahlaksız, vicdansız, alçakça katliamı yapanları destekleyenlerin yüzlerine gördüğümüz her yerde suçlarını haykırmak da tarihe karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs-ü Şerif’in, diğer inançların mensuplarının da haklarını gözetecek şekilde mahremiyetini korumak, manevi görevlerimiz arasındadır.''

Şundan emin olunuz ki biz Filistin meselesinde, Gazze’de yaşananlar konusunda görünenden çok daha fazlasını yapıyoruz, yapmayı da sürdüreceğiz.

Gazze’deki kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve tek başlarına bırakmıyoruz, bırakmayacağız.…

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) November 5, 2023

Yorumlar (0)