Son Dakika
banner1

Erdoğan, Putin ve Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Lideri Vladimir Putin'ın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de bir görüşmesi gerçekleştirdi. İki lider deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

POLİTİKA 25.02.2023, 02:07
Erdoğan, Putin ve Macron ile görüştü


Türkiye asrın felaketinde yaraları sarıyor... Depremin etkilediği Türkiye'ye tüm dünyadan yardımlar yağdı. Türkiye'de depremzedeler için başlatılan insani yardım kampanyasına uluslararası destek devam ediyor.

Depremin felaketinin ilk anından itibaren ülkeler Türkiye'nin yardımına koştu. Gerek ayni gerekse nakdi yardımlarla depremden etkilenen vatandaşlarımıza nefes olundu.

Liderler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüyor

Bununla birlikte liderler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşerek yaşanan felaketten ötürü geçmiş olsun dileklerini iletiyor. Bu çerçevede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Putin ile görüştü

Görüşmede, Türkiye'de yaşanan depremler ve birinci yılını dolduran Rusya-Ukrayna savaşına dair gelişmeler ele alındı.

Akşam saatlerinde ilk olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan telefon trafiğini sürdürdü.

Video konferans görüşmesi gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Macron geçmiş olsun dileklerini iletti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, görüşmede, Türkiye'de yaşanan depremler nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu süreçte Fransa'nın sergilediği destek ve dayanışma için teşekkür etti. Görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkilerine dair hususlar da ele alındı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu