Son Dakika
banner1

Erdoğan gençlere seslendi: Ekonomideki oyunu da bozacağız

'Gençlik Buluşması'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomide kararlılık mesajı verdi. Erdoğan, 'Sayısız oyunu bozduk ekonomideki oyunu da bozacağız' vurgusu yaptı.

POLİTİKA 15.09.2023, 09:08
Erdoğan gençlere seslendi: Ekonomideki oyunu da bozacağız


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Gençlik Buluşması'na katılanlara hitap etti.

"Ekonomideki oyunu da bozacağız"

Ekonomide net mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayısız oyunu bozduk ekonomideki oyunu da bozacağız" dedi.

"Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlandığımız dönemde kirli planlarını görüyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şunları kaydetti: "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlandığımız dönemde kirli planlarını görüyoruz. Çanakkale'den milli mücadeleye kadar her cephede vatanını ve namusunu kurtarmak için mücadele eden milletimiz bedellerin en büyüğünü ödemiştir. 5. kol tuzaklarıyla boğuştuk. Sayısız oyunu bozduk, ekonomi oyununu da bozacağız."

"Eğitimi önceliklerimizin en başına aldık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Hiçbir zaman gençlerimize 'tıpış tıpış gideceksiniz' 'şöyle davranacaksınız' demedik. Hayatın her alanında gençlerimize destek olmanın gayreti içinde olduk. Bunun içinde eğitimi önceliklerimizin en başına aldık. Edirne'den Şemdinli'ye, Mersin'den Rize'ye, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına ülkemizin her köşesini temsil eden gençlerimizle bugün buradayız.

"Biz artık sizin zamanınızın misafirleriyiz"

Biz artık sizin zamanınızın misafirleriyiz. Vakti geldiğinde siyasette de yönetimde de ülkeye hizmet etme sorumluluğunu sizlere bırakarak kendi köşemize çekileceğiz, torunlarımızı seveceğiz. Kendinizi her alanda en iyi şekilde yetiştirerek bu kutlu emaneti teslim alarak daha ileriye taşıyacaksınız.

"Türkiye'nin son iki asrı sürekli bir kavga, kayıp ve bedel ödemeyle geçmiştir"

Milletimizi başka türlü alt edemeyeceğini görenlerin uzun zamandır değerlerimize saldırması bu yüzdendir. Açık konuşmak gerekirse Türkiye'nin son iki asrı sürekli bir kavga, kayıp ve bedel ödemeyle geçmiştir. Çanakkale'den Milli Mücadele'ye kadar her cephede canını dişine takan milletimiz bedellerin en büyüğünü ödemiştir. Bugün olduğu gibi o günün mandacıları da boş durmuyordu. Mandacılara rağmen Milli Mücadele zafere ulaşmıştır.

"Türkiye'yi yaşanmaz hale getirmeye çalışanların foyalarını ortaya dökeceğiz"

Mücadelemiz boyunca milletimiz bizi hiç yalnız bırakmadı. Yeri geldiğinde sandıkta, yeri geldiğinde 15 Temmuz'da. Yarın sizler de aynı yola girdiğiniz sadece Allah'a dayanacağınızı, sadece millete güveneceğinizi asla unutmayın. Birileri gece gündüz yalan ve çarpıtma çarkını sürekli çevirse de siz asla hedefinizden kopmayın. Bugüne kadar bozduğumuz oyunlar gibi bundan sonra da tüm oyunları bozacağız. Son yıllarda ekonomi ve sosyal yapımızı tahrip üzerinden yürütülen kampanyaları akamete uğratacağız. Türkiye'yi yaşanmaz hale getirmeye çalışanların foyalarını ortaya dökeceğiz. Sahip olduğumuz tüm değerlere sıkı sıkıya sahip çıkacağız. Her zamanki gibi en büyük gücümüz milletimizden aldığımız destektir.

"Gençlerin bir numaralı partisi biziz"

Yüzde 52'lik tartışmasız zaferi gölgelemekten geri durmuyorlar. Kendi içindeki kavgayı Cumhur İttifakı'na saldırarak gizlemeye çalışıyorlar. 6'lı masanın veya 16'lı masanın altından tekme oyunları yapmıyoruz. Bakın biz burada, biriz, beraberiz, kardeşiz ve Türkiye'yiz. Geleceğe yürüyoruz. Şimdi önümüzde yeni bir seçim var. Kimin ne söylediğine aldırmayın. Türkiye'de gençlerin ezici bir çoğunlukla bir numaralı partisi biziz. Gençlerimizin çoğunluğunun kararı belli. Bunun en somut ifadesi Meclis'teki 30 yaş altı 5 milletvekilinden 4'ü partimiz sıralarında oturuyor. İnşallah 31 Mart 2024 seçimlerinde de aynı doğrultuda hareket edeceğiz. Sizlerden şimdiden çalışmalara başlamanızı istiyorum. Bugüne kadar yaptıklarımızı çevrenize anlatmalısınız.

100. yılımızı kutladığımız bu sene 100 bin gencimizle 100 yılın buluşmasını yapmak istiyoruz. 100 yılın gençlik buluşmasında tekrar bir araya gelmek üzere sizleri selamlıyorum.

Yorumlar (0)