Son Dakika
banner1

Dikkat çeken 'istifa' açıklaması! "Parti, ilkelerinden sapmışsa..."

"HDP'nin, terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız" çıkışı sonrası İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu sessizliğini bozdu. Başka bir partiye geçip geçmeyeceği konusunda açıklama yapan Ağıralioğlu, "Parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim." dedi.

POLİTİKA 24.03.2023, 13:08
Dikkat çeken 'istifa' açıklaması! "Parti, ilkelerinden sapmışsa..."

Ağıralioğlu sessizliğini bozdu! Dikkat çeken 'istifa' açıklaması! "Parti, ilkelerinden sapmışsa..."


 6'lı masanın, ortak cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu göstermesinden ve HDP ile yapılan işbirliğinden rahatsızlık duyan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, eleştirilerini geçtiğimiz günlerde tek tek sıraladı.

"Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim." diyerek HDP ile yapılan pazarlıklara da karşı çıkan Ağıralioğlu'nun, Genel Başkan Meral Akşener'den sonraki dönemde İYİ Parti'ye liderlik edebileceği konuşuluyor.

AĞIRALİOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
Ağıralioğlu, hakkındaki iddialarla ilgili Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e konuştu.

İşte Ağıralioğlu ile görüşen Öztürk'ün açıklamaları: 

BAŞKA BİR SİYASİ PARTİDEN TEKLİF ALDI MI?
"Açıklamalarıyla parti içindeki dinamikleri adeta sarsan Ağıralioğlu, başka bir siyasi partiden adaylık teklifi alıp almadığına ilişkin yöneltilen soruyu yanıtladı:

Bana hem AK Parti'den hem de MHP'den daha önce de teklifler gelmişti. Bakışım şu: Eğer bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli.

Söz konusu İyi Partili vekil, her an parti değiştirebileceğiyle ilgili söylemlere yanıt verirken, bu ihtimali göz ardı etmedi:

Parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim.

Bu açıklamaların ardından gözler, İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in nasıl bir takınacağına çevrildi."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu