Son Dakika
banner1

Devlet Bahçeli'den Davutoğlu'na sert tepki: 2015'te başbakanlık teklif edildi, elimin tersiyle ittim!

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Davutoğlu'nun kendisine yönelik 'Başbakanlık makamının peşinde koştunuz' sözlerine tepki gösterdi. Bahçeli'nin "2015'te başbakanlık teklif edildi, elimin tersiyle ittim" sözleri ayakta alkışlandı!

POLİTİKA 30.01.2024, 11:44
Devlet Bahçeli'den Davutoğlu'na sert tepki: 2015'te başbakanlık teklif edildi, elimin tersiyle ittim!


     
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli, Davutoğlu'nun kendisine yönelik 'Başbakanlık makamının peşinde koştunuz' ifadelerine sert tepki gösterip, 2015'te kendisine başbakanlık teklifinin geldiğini ancak teklifi reddettiğini söyledi. 

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar:


KİLİSE SALDIRISI
Türkiye düşmanları hiç boş durmuyor, menfur eylemi lanetliyorum. Teröre ve destekçilerine asla fırsat verilmemeli, karanlık ellere karşı uyanık olunmalıdır.

Lekelenmiş siyasetçileri milletimizin gündeminden çıkaracağız.


YEREL SEÇİM MESAJI
İrademizin kaynağı büyük Türk milletidir. 31 Mart'taki seçimler ilerleyişimiz için demokratik eşiktir. 31 Mart'ta hizmet ve hidayet kazanacaktır. Mersin Cumhur İttifakı'nın yönetimine geçecektir. 

Türkiye'nin önünü hiçbir mihrak kesemeyecek devir Türk devridir.

Engelleri teker teker aşıp ilerleyeceğiz. 31 Mart'ta hepsinin bileğini sandıkta bükeceğiz. 31 Mart'ta yerel yönetimleri köhne zihniyetlerden kurtaracağız. Varsın birileri bölücüleri yanına alsın, hiç fark etmez.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ
Bu reform milletimizin tarihi başarısıdır. Cumhur İttifakı dünyaya vurulacak Türk hükmünün müjdecisidir.

ÖZGÜR ÖZEL'E 'DEM' TEPKİSİ
Zillet tutmadı, yeni İttifak arayışı var. Demlenmek CHP'ye iyi gelmedi. PKK bu ittifakın neresinde? DEM'cileri savunman sırf ittifaktan mı? İhanetin ittifakı değil ancak imhası olur. Özgür bey ittifakı kimlere tesis edecek? Kılıçdaroğlu'nun izini silmesi neresi Türkiye İttifakı.

Bilinmelidir ki DEM'den medet umanların sonu sandıkta hüsrandır. Muhalefetin kumpasını görüyor, Demlenmelerini ibretle izliyoruz. Gördüğümüz kadarıyla demlenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir.

DAVUTOĞLU'NA TEPKİ: BAŞBAKANLIK MAKAMI BİZE TEKLİF EDİLDİ

Davutoğlu senin özün kir tutmuş, temizlenmek için epey bir zaman harcaman gerek. Eğer başbakanlık arzusuna kapılsaydım koşmama gerek kalmazdı. Şartlar oluşmadan millet takdir etmeden dolambaçlı yollardan hiçbir koltuğa tenezzül etmez. Bizi bilen bilir tanıtan tanır. Sayın Davutoğlu, senin sicilini bilmeyen yoktur. 

Doğrudur, 7 Haziran 2015'te seçimlerden sonra Başbakanlık makamı hem doğrudan hem de dolaylı olarak bize teklif edildi ancak ben siyasi bölücülerin desteği ve Türkiye'nin aleyhine olan iktidar yapısını elimin tersiyle itmeyi nefsimi çiğnemeyi vatan, millet ve şeref görevi saydım.

 Bundan pişman olmadım, aynı duruşu yine göstererim. Sen Başbakanlık makamını terk etmedin, isabetli bir kararla kapının önüne konuldun. 

Yorumlar (0)
12
az bulutlu