Son Dakika
banner1

Devlet Bahçeli'den Can Atalay açıklaması! "Adalet yerini buldu", "Darbeye kalkışan Anayasa Mahkemesi'dir...

MHP lideri Devlet Bahçeli, Gezi davası hükümlüsü TİP Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin yaptığı paylaşımda "Adalet yerini buldu" ifadelerini kullandı. Bahçeli; Anayasa Mahkemesi'ni de darbeye teşebbüs etmekle suçladı. Bahçeli, Atalay kararı sonrası insanları sokağa çağıranları da çok sert sözlerle uyardı...

POLİTİKA 31.01.2024, 15:10 31.01.2024, 16:20
Devlet Bahçeli'den Can Atalay açıklaması! "Adalet yerini buldu", "Darbeye kalkışan Anayasa Mahkemesi'dir...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tİ Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin dün TBMM Genel Kurulu'nda yapılan olaylı oturumla düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, vekilliğin düşürülmesi kararına tam destek verirken, "Adalet yerini bulmuştur" dedi. Bekir Bozdağ'ın tavrını öven Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'ni darbeye tevessül etmekle suçladı. Yeni bir Gezi hayli kuranlara da gözdağı veren Bahçeli'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle...

Nitekim adalet yerini bulmuştur
- Gezi Parkı davası kapsamında hüküm giymiş olan Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay hakkında Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin verdiği adil, hakkaniyetli ve hukuk temelli kararın, TBMM'nin dünkü birleşiminde okunmasıyla ilgili şahsın milletvekilliği düşürülmüş, nitekim adalet yerini bulmuştur.

Anayasa Mahkemesi darbeye tevessül etti
Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü, suçluyu koruma imtiyazı veya bir yargı kararını darbe iddiasıyla yok sayma hakkı olamaz. Demokrasiye, milli huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesi'dir.

AYM'nin sakat ve sancılı tutumu...
 

Milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anayasa Mahkemesi'nin medya gücünü arkasına alarak ilerlettiği vesayetçi, art niyetli, peşin hükümlü, siyasi hüviyetli sakat ve sancılı tutumunu reddetmiş, Anayasa'nın 84'üncü maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde kesinleşmiş mahkeme kararının gereğini yapmıştır.

Bozdağ, cesur, dirayetli ve tavizsiz ...
- Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Sayın Bekir Bozdağ’ı cesur, dirayetli ve tavizsiz yönetiminden dolayı tebrik ediyor, Gazi Meclis’in saygınlığını muhafaza ve müdafaa gayreti nedeniyle de teşekkürlerimi paylaşıyorum. Başkanlık kürsüsü önüne toplanan, sıra kapaklarına vuran, Meclisi’mizi yuhalayarak kendileriyle müsemma olan nefret ve şiddet gösterisine heveslenenler kınanmaya müstahak demokrasi cellatlarıdır.

Sokağa çağıranlar gaflettedir
- Millet iradesi demokrasi ve hukuk namusuna sahip çıkmıştır. Şerafettin Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşmesinin hitamında yeni bir gezi provokasyonu telaffuz edenler gaflettedir. Sokağı ve kanunsuz direnişi adres gösterenler, dahası ülkemiz aleyhine her türlü pozisyonun alınmasından bahsedenler husumet figüranlarıdır.

Bedeli ve sonuçları çok ağır olur
- Hiç kimse bedeli ve sonuçları çok ağır olacak bir yanlışın faili olmamalıdır. Türkiye’nin anarşiye ve sokak diline teslimiyeti sadece ham bir hayaldir. Demokrasiye ve hukuka saygı herkesin, hepimizin temel sorumluluğudur. Şuur kaybının pençesinde bu sorumluluğun hilafına hareket edenleri ne tarih ne de millet affetmeyecektir.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu