Son Dakika
banner1

Dem'li Gülistan Kılıç Koçyiğit'tan TBMM'de alçak sözler

DEM Parti'nin skandallarının ardı arkası kesilmiyor. CHP'nin ittifak ortağı HDP/DEM Parti vekili Gülistan Kılıç Koçyiğit TBMM kürsüsünde yaptğıı alçak açıkalmada, "Kürdistan bir hakikattir. Biz Kürdistan diyoruz ve demeye de devam edeceğiz." dedi.

POLİTİKA 26.01.2024, 09:58
Dem'li Gülistan Kılıç Koçyiğit'tan TBMM'de alçak sözler

"KÜRDİSTAN DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

HDP/DEM Parti vekili Gülistan Kılıç Koçyiğit TBMM kürsüsünde alçak sözlerle, "Kürdistan bir hakikattir. Tarihsel ve toplumsal bir hakikattir. Biz Kürdistan diyoruz ve demeye de devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

'SONLARI KABRİSTAN OLUYOR'

Genel Kurul'da yerinden söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Genel Kurul kürsüsünde zaman zaman "Kürdistan" ifadelerinin kullanıldığına dikkati çekerek, "Kürdistan için 'coğrafi bir bölge' diyenler var. Hadi fikir hürriyeti diyelim. Yalnız demek başka yapmaya çalışmak başka. Yapmaya çalışanların sonu Kürdistan değil kabristan oldu, oluyor, olacak. Unutmayalım." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE SINIRLARI İÇERİSİNDE 'KÜRDİSTAN' DİYE BİR YER YOKTUR"

Meclis Başkanvekili Celal Adan, Koçyiğit'in hain sözlerine cevap verdi. Adan, "Kürdistan" ifadesini kullanan Koçyiğit'i uyararak, "İçtüzüğün 161. maddesinin 3. fıkrasında Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü esasında Anayasada düzenlenen idari yapısına aykırı tanımlamalar yapmak yasaklanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 7 coğrafi bölge, 81 ilden müteşekkirdir. Türkiye sınırları içerisinde 'Kürdistan' diye bir yer yoktur." diye konuştu. Başkanvekili Adan'ın sözleri TBMM Genel Kurulu'nda alkışlandı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu