Son Dakika
banner1

DBP'li Saliha Aydeniz'den küstah sözler: İmralı'nın kapısını parça parça edeceğiz...

HDP/Yeşil Sol Parti mitinginde konuşan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, "Biz 14 Mayıs'ta İmralı'nın da kapısını parça parça edeceğiz, tecrite son vereceğiz" dedi.

POLİTİKA 05.05.2023, 16:48
DBP'li Saliha Aydeniz'den küstah sözler: İmralı'nın kapısını parça parça edeceğiz...


Türkiye, 14 Mayıs seçimlerine kilitlendi. Siyaset gündeminde seçimlere ilişkin hareketlilik sürerken, yapılan açıklamalar gündem olmaya devam ediyor.

Son olarak Yeşil Sol Parti mitinginde sarf edilen sözler gündem yarattı.


"BİZ BU İKTİDARI GÖNDERECEĞİZ"


Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Yeşil Sol Parti mitinginde, "Biliyoruz ki bu iktidar, Kürt düşmanlığı üzerinden, Kürt soykırımı üzerinden tüm Türkiye'yi bir zorbalıkla yönetmek istiyor, bu temelde bir politika vermiş, yaşama geçiriyor. Kürt halkının iradesini tanımıyor. Ama 14 Mayıs'ta biz bu iktidarı göndereceğiz" ifadelerini kullandı.

"İMRALI'NIN KAPISINI PARÇA PARÇA EDECEĞİZ"

Mitingdeki konuşmasına devam den Aydeniz, "Bu politika, tecrit politikası üzerinden de tüm halkı tecrit altına almak istiyor. Ancak onlar da biliyorlar ki sayın Öcalan konuştuğu zaman barış öne çıkacak, Sayın Öcalan konuştuğunda demokrasi gelişecek, sayın Öcalan konuştuğunda onurlu bir barış konuşacak aynı zamanda. Bu nedenle tecriti ağırlaştırıyorlar. Ama biz 14 Mayıs'ta İmralı'nın da kapısını parça parça edeceğiz, tecrite son vereceğiz" dedi.

POLİSE YUMRUK ATMIŞTI

Saliha Aydeniz, 12 Haziran 2022'de Kadıköy'de gerçekleştirilen ve terör örgütü propagandasına dönüşen gösteride bir polis memuruna yumruk atmasıyla gündeme gelmişti.

HDP/YEŞİL SOL PARTİ LİSTELERİNDEN SEÇİME GİRECEK

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Anayasa Mahkemesi'ndeki (AYM) kapatma davası dolayısıyla seçimlere, Yeşil Sol Parti (YSP) listelerinden girecek.

HDP/Yeşil Sol Parti'nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı, cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçaroğlu lehine aday çıkarmama kararı almıştı.

Yorumlar (0)