Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 6 Şubat depremlerini milat haline getireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Tarihimizin en ağır can kayıplarından ve yıkımlarından biri olan 6 Şubat depremlerini afetler konusunda yeni bir miladın başlangıcı haline getireceğiz. Türkiye'yi, dünyanın afetlere karşı en hazırlıklı ve afetler sonrasında en hızlı ve etkili tepki verebilen ülkesi haline getirmekte kararlıyız" dedi.

POLİTİKA 03.03.2023, 22:33
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 6 Şubat depremlerini milat haline getireceğiz


     

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı kapanışında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Tarihimizin en ağır can kayıplarından ve yıkımlarından biri olan 6 Şubat depremlerini afetler konusunda yeni bir miladın başlangıcı haline getireceğiz. Türkiye'yi, dünyanın afetlere karşı en hazırlıklı ve afetler sonrasında en hızlı ve etkili tepki verebilen ülkesi haline getirmekte kararlıyız. Aynı anda pek çok riskle mücadele eden bir ülkeyiz. Daha süratlı, pratik ve sonuç odaklı hareket etmemiz gerekiyor.

''AFET YÖNETİMİ POLİTIKALARI KURULU'' OLUŞTURULACAK

İlk yapacağımız işlerden biri Cumhurbaşkanlığı bünyesinde 9 olan politika kurullarına 10'uncu olarak Afet Yönetimi Politikaları Kurulunu eklemek olacaktır.

Kentsel dönüşümde önümüze çıkan engeller bile bu dersin kolay kolay alınmadığını gösteriyor. 

11 vilayette başımıza gelen depremlerden sonra, gerek 11 ilimizde gerek 81 ilimizde atacağımız planlama ve yeni projelendirmeyle birlikte şehirler ve köy evleri, hepsiyle birlikte bir adım atalım.

Tüm hocalarımızdan bize destek olmanızı, çalışmalarda aktif rol almanızı istiyorum.

Yorumlar (0)