Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkeye hizmet etmemenin mazereti olmaz

“Sayıştay'ın 162. Kuruluş Yıl Dönümü” programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ülkeye hizmet yolunda rehavete yer yoktur. Millete hizmet etmemenin mazereti olamaz. Devlet işleri samimiyet ve özveri ile icra edilmelidir.' dedi.

POLİTİKA 28.05.2024, 15:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkeye hizmet etmemenin mazereti olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na Roma tepkisi: Milletin cebinden basın mensuplarına özel uçakla tur yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da Sayıştay'ın 462. kuruluş yıl dönümü toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun Roma gezisini eleştiren Erdoğan, ''Kimse kusura bakmasın. Milletin parasıyla gazetecilere Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz.'' dedi.


     

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da Sayıştay'ın 462. kuruluş yıl dönümü toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:


TBMM'nin saygı değer başkanı, Sayıştay'ımızın değerli başkanı ve mensupları sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 162. kuruluş yıl dönümünde Sayıştay'ımızın siz güzide mensupları ile olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Kamu görevi, kaynağı millettin dişinden tırnağından artırdığı vergiler olan vebali gerçekten ağır bir vazifedir. Devlet millet arasına duvar ören eski alışkanlıkların tekrar baş göstermesine izin vermeyiz. Bu tür yollara tevessül edenlerin de gözünün yaşına bakmayız.

Kendimizi sürekli hesaba çekiyor, nerede sıkıntı varsa ortadan kaldırmak için samimiyetle uğraşıyoruz. Halkımızın serzenişlerine kulaklarımızı asla tıkamıyoruz.

Eski sisteme dönüş, bu bir polemiktir. Bu polemiğin ülkeye ve millete herhangi bir hayrının dokunmayacağı kanaatindeyiz.

Son dönemde bazı kamu hizmetlerinde şikayetlerinin çoğaldığının farkındayız. Görevden kaçmanın, vatandaşa 'bugün git yarın gel' demenin mazereti olamaz.

İster merkezi idare, ister yerel yönetim olsun milletin vergilerini harcayan hiçbir kurum insanımızın yüreğini sızlatacak bir savurganlık içinde olamaz.

"MİLLETİMİZE YENİ ANAYASA BORCUMUZ VAR'
Türkiye Yüzyılı'nın kilometre taşlarından birisi anayasal demokrasimizin yeni ve sivil bir anayasayla güçlendirilmesi ve kurumsallaştırılmasıdır. Evlatlarımıza çağdaş normlara uygun, kuvvetler arasında doğru denge kuran, demokratik hukuk devletini esas alan yeni anayasa borcumuz vardır.

İMAMOĞLU'NA ROMA GEZİSİ TEPKİSİ!
Milletin vergilerini harcayan hiçbir kurum savurganlık içinde olamaz. Son dönemde eş dost atamalarıyla birlikte belediyecilik işlemlerinin yapıldığını üzülerek görüyoruz. Kimse kusura bakmasın. Milletin parasıyla gazetecilere Roma turu yaptırmanın hiçbir açıklaması olamaz. Bu hassasiyetimizin yeni bir göstergesi olarak tasarruf paketini açıkladık.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu