Son Dakika
banner1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı: 11 lira 30 kuruş!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize mitinginde coşkulu kalabalığa hitap ederek müjdeyi verdi. Yaş çay alım fiyatına yüzde 65 zam geldiğini duyuran Erdoğan, "Bu yıl yaş çay alımında kilo fiyatında yüzde 64 zamla 11 lira 30 kuruşa çıkarıyoruz" ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 03.05.2023, 17:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı: 11 lira 30 kuruş!

: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında düzenlenen mitingde halka hitap etti.

"BU 14 MAYIS'IN MÜJDESİDİR"

Alandaki kalabalığı görünce mutluluğunu dile getiren Erdoğan, "Ana ocağım, baba yurdum, ata toprağım Rize'yi gönülden selamlıyorum. Sizlerin aracılığı ile Rizemizin tüm ilçelerindeki, köylerindeki kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. Siyasette bugüne kadar Rizemde böyle bir katılım görmemiştim. Bugün bir başka. Bu 14 Mayıs'ın müjdesidir. İnşallah sandıklar patlıyor mu? 14 Mayıs'ta da inşallah bir başka müjdeyi Rize'den alacağız. Buradan bu muhteşem meydandan Rize'nin çalışkan, mert, Karadeniz gibi yüreği coşkulu insanlarını selamlıyorum. Heyecanınızdan, vefanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Rize'yi görüp de meftun olmamak mümkün mü? Tabiatı ile denizi ile yeşilin en nadide tonlarıyla şu güzelliği görüp de aşık olmamak mümkün mü? Ben sizlere aşığım. Sizleri seviyorum. Sevmemek mümkün mü? Sizler gibi hemşehrilerime sahip olup da gururlanmamak mümkün mü?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:


"BUGÜNE KADAR RİZE'MDE BÖYLE BİR KALABALIK GÖRMEMİŞTİM"
"Biz Rize'yi çok seviyoruz, sizleri çok seviyoruz. 14 Mayıs'ta Rize inşallah tüm Türkiye'ye örnek olacak. Kıymetli hanımefendiler, sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sizlerin aracılığıyla Rize'mizin tüm ilçelerindeki, köylerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Bugüne kadar Rize'mde böyle bir kalabalık görmemiştim. Kardeşlerim, kapı kapı dolaşmaya var mısınız? 14 Mayıs'ta bir müjdeyi Rize'den alacağız. Karadeniz'in coşkulu insanlarını selamlıyorum. Tabiatı ile, denizi ile şu güzelliği görüp de aşık olmamak mümkün mü? Ben sizlere aşığım, sizleri seviyorum. Sevmemek mümkün mü? Sizler gibi hemşehrilere sahip olup da gururlanmamak mümkün mü? Rize'nin siz değerli insanlarını saygı ile selamlıyorum.  21 yılda 15 seçim zaferine imza attık. Türkiye'yi tarihinin en büyük başarılarıyla beraber tanıştırdık. Milletimizin iradesine vurulan prangaları beraber parçaladık. Ülkemizi güvenli sahillere beraber çıkardık. Terör örgütlerinin kalleş saldırılarını beraber püskürttük. İhanet şebekeleri karşısında ülkemizi beraber savunduk. Nice yatırımı 21 yılda beraber kazandırdık.  Rize ile birlikte ülkemizin 81 vilayetini eserlerimizle nakış nakış işledik."

"ÖYLE BİR HAYKIRIN Kİ PENSİLYANYA'DAKİ HAİNLERİN KABUSU OLSUN"
"14 Mayıs inşallah Türkiye Yüzyılının başlangıç noktası olacaktır. Öyleyse buradan soruyorum. Öyle bir haykırın ki Pensilvanya'daki hainlerin kabusu olsun. Kandil'deki terör baronlarının dizlerinin bağı çözülsün. 14 Mayıs'ta 'Durmak Yok Yola Devam' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı için 'Hemen Şimdi' diyor muyuz? Rize'de bir destan daha yazıyor muyuz? Kurban olayım size. Karadeniz'imizin incisi Rize'mize ancak bu yakışır. Kardeşlerim siz bize güvendiniz, itimat ettiniz, inandınız. Bizde size layık olabilmek için canla başla mücadele ettik. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz."

"SEÇİM YAKLAŞTIKÇA BİRİLERİ VAAT BOHÇALARINI YENİDEN AÇTI"
"Milletimize asla yapmayacağımız şeylerin sözünü vermedik. Bu ülke geçmişte iki anahtar vaat edip sonra sırtındaki ceketten de eden siyasetçiler gördü. Bu ülke işportacı siyasetçilerden çok çekti. Bu ülke siyasi ikballeri için her sözü söyleyen, her kılığa giren, fırıldak tiplerden çok çekti. Biz 2002'de göreve geldiğimizde Türk demokrasisine yakışmayan bu tiplerin hepsini tedavülden kaldırmıştık. Ancak seçim yaklaştıkça birileri vaat bohçalarını yeniden açtı. Bakıyorsunuz önüne gelen Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dağıtıyorlar. Sabah erken kalkanın cumhurbaşkanlığı yardımcılığı kaptığı mezat pazarına başladılar. Önce 5, bir ara 9, sonra da 11'e çıktılar. Artık kendileri bile saymayı bıraktılar. Bu gidişle 14 Mayıs'a kadar 25 cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ulaşacaklar. Birinin ak dediğine, biri kara diyor. Birinin yapacağız diyeceğine, diğeri olmaz diyor. Bay Bay Kemal çıktı Londra'daki tefecilerden güya 300 milyar dolar ayarladım dedi. Masadaki diğer ortağı böyle bir paranın olmadığını ve uzunca bir süre gelmeyeceğini açıkladı. Millete traktör sözü vermişlerdi, dağıttılar mı? Hayır. Sonra da utanmadan çıktılar 'Biz onları ilgi çekmek için verdik' dediler."

2023 YAŞ ÇAY ALIM FİYATININA YÜZDE 65 ZAM
"Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl yaş çaya 7 lira alım fiyatı vermiştik. Bu yıl yaş çay alımında kilo fiyatında yüzde 64 zamla 11 lira 30 kuruşa çıkarıyoruz.  Şimdi çıkmış diyor ki fındık alımına 4 lira zam vereceğiz diyor. İşçi kardeşlerime sesleniyorum; kendi aralarındaki sorunları çözemeyenler sizin sorununuzu çözebilir mi? Bunların vaatlerine güvenilir mi? Bu milletin ne sıkıntısı varsa bunun çözüm adresi biziz. Çay işçilerimizin çalışma süresini 6 aya biz çıkardık. Mevcut sorunlarımızı da hal yoluna koyacağız. Yeter ki biz aramıza kimseyi sokmayalım, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Gereken ne ise o yapılacak." 

''BUNLAR LGBT'Cİ''
"Bay bay Kemal ve ortaklarına şu soruları sormanızı istiyorum. Yalanı boyamayla doğru mu edeceksin? Akıp giden yılana kardeş mi diyeceksin? Şayet aklına gelir de yolu buraya düşerse bay bay Kemal'e bunları sorun. PKK elebaşılarının niçin kendisini desteklediğini sorun. Kandil'deki teröristler 'Biz ne AK Parti'yi ne MHP'yi desteklemeyiz. Biz 6'lı masayı destekleyeceğiz.' diyorlar. Bu teröristlerden bu millete bu memlekete fayda gelir mi? Aile bizde kutsaldır. LGBT gibi sapkın yapıların niçin kendisine oy dilendiğini sorun. Bay bay Kemal LGBT'ci olduğunu biliyoruz İYİ Parti onu da biliyoruz. HDP bunlar hepsi LGBT'ci. Ama AK Parti'nin MHP'nin asla böyle bir sorunu yok. Cumhur İttifakı'nın böyle bir sorunu yok. Ailemizi yaralamalarına asla müsaade etmeyeceğiz. 75 yaşından sonra niçin kendi mezhep köken bu meseleyi gündeme getirdi?''

"TOGG, TCG ANADOLU'YA MAKET DEDİLER"
"Kardeşlerim ne dediler 'Bunlar maket'. Neye dediler bunu, TCG Anadolu, TOGG, KIZILELMA'ya..."

Yorumlar (0)
12
az bulutlu