Son Dakika
banner1

'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek'i uyardı' iddiasıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ekonomide somut bir değişme olmadığı için Mehmet Şimşek'e uyarı iletti" iddiasının doğru olmadığını duyurdu.

POLİTİKA 31.10.2023, 14:07
'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek'i uyardı' iddiasıyla ilgili açıklamaMerkez tarafından, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında bazı sosyal medya platformlarında yer alan iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide somut bir düzelme olmadığı için Mehmet Şimşek'e bir uyarı iletti" iddiasının doğru olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ilgili tüm kurumlar, Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Piyasalarda güvensizlik ve tedirginlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan spekülatif haberlere itibar etmeyiniz."

Barış Soykan'ın iddiası
 

Ekonomist Barış Soykan, art arda faiz artırımlarının sonuçlarının alınamamış olması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mehmet Şimşek'e uyarı ilettiğini iddia etmişti.

Soydan, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:
"Arka arkaya faiz artırımları sonrasında somut sonuç alınamamış olması dolayısıyla" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mehmet Şimşek'e uyarı ilettiği çok konuşulan bir iddia. Ben iki güvenilir kaynaktan duydum.”

Yorumlar (0)